Dnes má svátek Coleen, zítra Lawi a pozítří Ronald.

Nejžlutější místo na světě

Tak. A je to tu. Cožeto?

Vy snad nevidíte?!

Nejžlutější místo na světě přece!

Důležité je sděleno, takže teď už jen zbývá zmínit pár drobností, jako je moje radost, pýcha a podobné potěšující věci.
Jakže to všechno začalo? No, setkali se čtyři velcí kouzelníci a …ne, to sem nepatří, pardon. Tedy ano…nějak se stalo, že mě zvolili. Díky Bohu, že nejenom mě. Bez Silvie bych totiž byla jako mudla mezi Smrtijedy. No a bez Adama jako bez kouzelnické hůlky.
Ale řeknu Vám - byl to boj. Nějaké šarvátky s meči - to je legrace. Ze všech stran se hrnulo plno doporučení, za která jsme určitě moc vděční, ale také neustálá očekávání, kdy už to tedy bude hotové. Jenže se nám do toho samozřejmě pletly mudlovské životy a nemoci, potíže s tím, že Trimeles se stíhá scházet jen na hluboko-nočních schůzích a podobně. Přesto to Ruce, Oči i Hlas Trimela nakonec dokázali. Volejme tedy sláva.

Když jsem se zrovna vrhla na psaní těchto úvodních slov, jedna mudla, co se mi vetřela na krb, se dožadovala odpovědi, co právě dělám. No a já, duše přímá, žlutá a čistá, jsem jí pověděla plnou pravdu. Jenže jak už to s mudly bývá, jen těžko něco chápou, a tak si můj výrok „úvodní slovo pro mrzimorský časopis“ přeložila jako „úvodní slovo pro mimozemský časopis“. Nejdřív jsem byla odhodlána na ni za takové hanobení použít nějaké nepěkné kouzlo, ale pak jsem musela uznat, že na tom něco je. Vždyť celý náš kouzelnický svět je pro mudly tak trochu „mimozemský“ a jen někteří z nich dokáží pochopit, že Bradavice jsou světem, kde ožívají především naše sny. Pro nás už je to ale druhý domov, a i když se ve svých mudlovských životech setkáváme velmi často s nepochopením, zůstáváme mu věrní. Protože Bradavice jsou pro nás naše vlastní universum.

A tenhle náš vesmír se rozšiřuje a upevňuje. Vznikají nová místa, přicházejí noví přátelé i úctyhodné autority a rodí se nové fantazie. A Žlutý Trimeles, ač jen nový zlomek tohoto velkého magického světa, ho právě o trochu rozšířil. A já, určitě stejně jako Adam a Silvia, jsem hrdá, že jsme ho mohli pomáhat vytvořit. Takže se vrhněte do čtení - a vy žlutí také do tvoření, neboť i na Vás je skládání střípků mozaiky mrzimorského světa jezevce.

A co Vás tedy na Trimelových stránkách čeká?

Bude toho hodně. Nejen žlutí by měli sledovat rubriku Mrziland, kde se dozvíte o nejnovějších novinkách z mrzimorské koleje a důležitá sdělení školy. Nikdy také nesmíte přehlédnout koutek naší nejúžasnější a nežlutější madam Leti a její „Prešporské zastavenia“. Dalším důležitým bodem našeho časopisu, který byste neměli pouštět ze zřetele, jsou oznámení srazů a akcí - nejen pro mrzimorské, abyste si pak nestěžovali, že Vám něco uniklo.

A pak už můžeme začít propagovat rubriky Vašich redaktorů - jako moje oblíbená „Volná tvořivost“, kde bude místo jak pro Vaši tvorbu dobrovolnou, tak pro obzvláště vyvedené školní úkoly a práce. Adamovým paparazziovským choutkám se zřídil Investigativní dráp, kde jistě přivítá i další spolupachatele. Silvia moudře zvolila svoje zaměření, neboť pomáhání druhým je pro její krásnou žlutou duši charakteristické, a založila rubriku „Teta Silvia radí“, kde se na ni může kdokoli z Vás obrátit. Dále pak nezapomeňme na Stellar, která se uvolila propůjčit Trimelovi své jasnovidné umění, a jejím královstvím se tak stalo „Sibylino oko“. Máme i nového redaktora pro sport, takže se můžete těšit na aktuality ze světa famfrpálu od Oty Galad Felkeriona. Své místo dostanou i články pro zábavu, kulturu a reklamu, takže neváhejte a připojte se k Trimelovi.

A abych nezapomněla: už brzy se jistě začnou ukazovat první tajemné vzkazy od noční tajné organizace Trimela.

Tak. A co říci závěrem? Jen snad díky za to, že jste mi dali šanci Vás informovat, bavit a také Vám pomáhat. Hezky si počtěte, protože Žlutý Trimeles je tu pro Vás všechny.

Anne DremRealtas

Antidepresérum
Autor: Adam A. Devlin (přečteno 1576x)
Máme podzim. Kdo to nezaregistroval - hambatí nám stromy, to není z exhibicionismu. Po zemi se válí záplava různobarevného listí, což může být romantické, pokud sluní svítíčko. Ale když počasí nepřeje, brodíte se prostě jen hnijícím svinstvem, barvy zkrátka nedoceníte. Padá na vás trudnomyslnost. Na podzim se prý provádí mnohem více sebevražd než v jiných obdobích. A z Hogwarts odchází z nejrůznějších důvodů spousta lidiček. Ale my víme, co za tím je - všichni si jen potřebujeme zvednout náladu. A k tomu nám může posloužit i jeden zapomenutý lektvar.
 
[ Komentáře: 1 ] [ pokračování >> ]
 
 
Effel oslavuje
Autor: admin (přečteno 1452x)
Již brzy největší mega párty oslava v dějinách Hogwarst. Naše SuperStar Effel sice už není mezi námi, ale 17. prosince to bude přesně ** let její exmrzimorské existence. Přijďte se podívat a vzdát hold jedné z největších hvězd školy, které kdy zde existovaly.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Lochneska je žlutá 1
Autor: Adam A. Devlin (přečteno 1514x)
Švédsko povolilo lov lochnesek a je pouhou otázkou času, kdy se ho rozhodnou ostatní země následovat. Tento neuvěřitelně barbarský čin inspiroval naši útlocitnou madam Leti, kterážto ihned zahájila přípravu organizovaných protestů. Její soutěž o nejlepší transparent se sice těšila značné popularitě, avšak skupince mrzimorských studentů se zželelo lochnesek natolik, že se rozhodli aspoň jedné z nich poskytnout láskyplný domov - a vydali se ji hledat.
 
[ Komentáře: 2 ] [ pokračování >> ]
 
 
Hogwarts byly povinně odzbrojeny
Autor: Adam A. Devlin (přečteno 1376x)
20. října hodně časně zrána jsem si pokojně debatoval ve Velké síni s madam Leti, když v tom hlučně vpadl rozrušený pan ředitel (vládce náš, slunce naše jasné) a podivoval se, kolik je tam živých lidí. Madam Leti jej srdečně přivítala: "Jej, vitajte pán riaditeľ... už som si myslela, že sa zase schovávate pod vaňou :)" Na což pan ředitel s odporem odpověděl: "Tam je tma." Bojí se snad náš Nejvyšší hlavoun tmy? Koupíme mu k Vánocům noční louči?! A proč se jevil tak rozrušen?! Odpovědi jsme získali velmi záhy.
 
[ Komentáře: 1 ] [ pokračování >> ]
 
 
Zmizelá kachnička a ukradený jezevec
Autor: Adam A. Devlin (přečteno 1454x)
Několik dní doslova otřásala hradem aféra zmizelé gumové kachničky pana ředitele. 17. října dokonce vpadl do Velké síně vyšetřovatel Ronald Holms Williems a trefně kladenými dotazy se snažil zjistit pravdu. Leč i kouzelník jeho kvalit zde musel selhat. Únos? Vražda? Nebo kachnička velkého vládce jen opustila? A jakou úlohu hrál v tomto případě Žlutý Trimeles? Otázek jen přibývalo a odpovědi chyběly.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Slavná odbornice přes trávicí problémy
Autor: Adam A. Devlin (přečteno 1402x)
Paní Bobina Šťovíčková pochází z čistokrevné kouzelnické rodiny. Kdo by nevzpomněl na její slavné lektvary "Erotické dusno" a "Chroptící skřetík"? Napsala několik knih, z nichž jedna se dokonce stala bestsellerem. S dílem "Nebojme se běhavky" jste se však mohli setkat na pultech knihkupectví pouze krátce. Podrobnosti o této zajímavé dámě se vypravil zjistit náš externí spolupracovník.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Naše Bradavice
Autor: Anne DremRealtas (přečteno 1674x)
Mí milí čtenáři, právě se mi do hlavy vetřel jeden veselý nápad a já se ho nemůžu zbavit. Rozhodla jsem se tedy svůj nejnovější projekt uskutečnit. Někteří už možná ví, že ráda píšu fan fikce, ne ovšem jen tak ledajaké a tentokrát to bude opravdu zvláštní. Tedy snad.
 
[ Komentáře: 9 ] [ pokračování >> ]
 
 
Nultý bod
Autor: Radostnice Slněčná (přečteno 1429x)
1. kapitola

Bratislava, alebo lepšie Prešporok, bol ojedinelým miestom na zemi. Bolo to jedno z mála miest, kde nažívali vo vzácnej zhode priateľstve a vzájomnosti ľudia rôznych národností, vierovyznania a rasy.

 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Senzační výhra
Autor: Ota Galad Felkerion (přečteno 1797x)

Ambice letošní mrzimorské koleje se opět zvětšily a to rovnou na ty nejvyšší mety. V sobotu 29. října, kolem 16:30 začal historicky první mistrovský famfrpálový zápas mezi Mrzimorem a Nebelvírem. Mrziborci, kteří vedou ve školním poháru, mají nejspíš zálusk i na famfrpálový pohár.

 
[ Komentáře: 2 ]   [ pokračování >> ]
 
 
Bít či nebít ve famfrpálu
Autor: Adam A. Devlin (přečteno 1479x)
Máme listopad a to znamená pro fanoušky sportu co?! To znamená, že nám začala famfrpálová sezóna. Pan ředitel si pro nás připravil několik překvapení, ať už pro zdejší módemany a módemanky, nebo praktické duše, které se už od léta shání po kdejakém modernějším vybavení či větší palici. První překvapení nás čeká při vstupu do obchodu "Prvotřídní potřeby pro famfrpál" na Příčné ulici. Záplava doplňků, bez nichž se žádný hráč, který to s famfrpálem myslí vážně, neobejde.
 
[ Komentáře: 2 ] [ pokračování >> ]
 
 
Mrzimor opět zabodoval
Autor: Ota Galad Felkerion (přečteno 1473x)
Dne 12.listopadu kolem 14:15 kouzelnického času vypuklo další šílenství na stadionu Bradavické školy čar a kouzel zápasem mezi Havraspárem a Mrzimorem. Tribuny se naplnily modrožlutou barvou do posledního místečka. Favoritem pro tento velmi důležitý zápas byl Mrzimor pro jeho předchozí vítězství a také se podle tohoto předpokladu hrálo. Havraspárští byli rozrušeni na nejvyšší míru ve velkém očekávání na tento, pro ně zlomový zápas, jelikož v minulém zápase prohráli se Zmijozelem. Jejich výbava a technika se v mnohém zlepšila (pořídili si například lepší košťata a chrániče). Výhra musela být jejich.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Představujeme I. - madam Letitia te Tiba
Autor: admin (přečteno 1435x)
Máte pocit, že své spolužáky z Mrzimoru neznáte? Nevíte, odkud jsou, co dělají, jak vypadají, co si myslí o škole a o své koleji? Nuže právě v této rubrice budou mrzimorští odkrývat své tváře, odhalovat zákoutí svých duší a vyzpovídávat se. Doufáme, že se vám bude líbit.
 
[ Komentáře: 1 ] [ pokračování >> ]
 
 
Předpověď na prosinec
Autor: Stellar from Rivendell (přečteno 1960x)
A nyní je čas pohlédnout do tváře budoucnosti. Vnitří oko naší obdivuhodné Stellar from Rivendell Vám otevře okno k věcem, které ještě nejsou, ale Vašimi osudy brzy významně zatočí. Tedy čtěte a dozvíte se nevídané.

 
[ Komentáře: 5 ] [ pokračování >> ]
 
 
Mrzimor (Hufflepuff)
Autor: Ota Galad Felkerion (přečteno 1177x)
Zasláno do soutěže o kolejní hymnu

Huff huff huff
Mrzimor je čestná kolej
Práci nám ještě dávej
Máme mravní sílu
Tak přidej ruku k dílu

 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Vítejte ve Sféře Demoniae!
Autor: admin (přečteno 1287x)

Jezevec radí:
Plánujete návštěvu nějaké zajímavé astrální sféry? Chcete si užít dovolenou v pekle nebo na některém podobném teploučkém místě? Pak vězte, že to není nic jednoduchého. Na co všechno si musíte dát pozor vás například upozorní tato informační deska při vstupu do jedné z vyšších démonických sfér.

 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Koště dopravním prostředkem
Autor: Candy McLovely (přečteno 1957x)
(použito jako DÚ do předmětu Létání na koštěti)

Chodit pěšky, to je dřina,
nikoho to nebaví.
Avšak létat, to je psina,
jenom žádné obavy!

 
[ Komentáře: 3 ] [ pokračování >> ]
 
 
Bubu a jeho přátelé
Autor: Gilnien Fólear (přečteno 2075x)
Bubu zemřel před třemisty lety při autonehodě. Jeho rodiče byli už nějaký ten rok mrtví, když jejich synáček vstoupil do světa duchů. Bubu si ani nedokázal představit, že z jeho smrti budou mít takovou radost. Jeho otec ho vzal v den jeho smrti kolem ramen a řekl: „Synu, jsem na tebe hrdý. Ani nevíš, jakou popularitu tu slaví duchové, kteří zemřeli při autonehodě. Doufám, že tě to pořádně bolelo?“
„Ano tati, bylo to strašné,“ řekl tenkrát Bubu, i když si vůbec nevybavoval, že by cítil nějakou bolest.
 
[ Komentáře: 1 ] [ pokračování >> ]
 
 
Luštěte s Trimelem!
Autor: Evžen Vosolbrčko (přečteno 1562x)
Myslíte si, že Vám na hradě neunikne ani jediný bonz? Otestujte si Vaše znalosti týkající se našeho-vašeho kouzelnického institutu! Řešením tajenky jsou pro tento měsíc 2 základní, vždy platná a nezpochybnitelná pravidla, který by měl každý student ba i profesor ve svém vlastním zájmu akceptovat a podle nich také jednat. Příjemné luštění přeje Evžen Vosolbrčko
 
[ Komentáře: 3 ] [ pokračování >> ]
 
 
Malá troška o magii silových zvířat poprvé
Autor: Gilbert von Gilsa (přečteno 2257x)
Úvod

Nedílnou součástí šamanských tradic jsou silová zvířata , též zvaná totemy anebo duchovní ochránci. Tato tradice je udržována od pradávna a zvířecí ochránce jako symboly moci můžete dodnes vidět po celém světě.

 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Poradna
Autor: Silvia Honorová (přečteno 1438x)

Máte nějaký problém? Nevíte si s něčím rady? Potřebujete se o něčem poradit? Tak tato rubrika je tu přesně pro Vás.

 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
První rozloučení
Autor: Stellar from Rivendell (přečteno 1772x)
Pro většinu z nás je hudba součástí našeho života. Bez ní si náš svět vůbec nedovedu představit. Každý má svůj oblíbený styl, ale občas se najde někdo, kdo svými písněmi promluví k srdci snad každého z nás. A jednoho takového člověka bych vám chtěla dneska připomenout...
Sedím v hučícím kotli, všude kolem se usazují poslední příchozí a oči všech se v očekávání upírají na jeviště, které zatím tone v temnotě. S prvními tóny pódium zalije modravý přísvit, z tisíců hrdel vyrazí nadšený pokřik a tisíce rukou se zvedají v uvítacím gestu.
 
[ Komentáře: 1 ] [ pokračování >> ]