Jak se ti líbí vzhled tohoto časopisu?
Je to tuňák, nic bych neměnil/a.
20%
Má drobné vady na kráse, ale není to nic vážného.
21%
Jen tak dál, tohle se mi fakt líbí.
20%
Nejhezčí časopis, co jsem kdy viděl/a.
20%
Co? Vzhled? A to je důležitý?
20%
Celkem hlasovalo
5230 lidí.

   Dnes má svátek Coleen, zítra Lawi a pozítří Ronald.

Osvěžení kouzelnické mysli

Již po osmé vás vítáme u našeho žlutého časopisu. A na co se můžete těšit tentokrát?

Máme pro Vás připravenu již 3. lekci elfštiny, v které se tentokrát seznámíte především s názvy jednotlivých barev.
Rozhodně stojí za to doporučit článek o cestování mudlovskými dopravními prostředky, jelikož před sebou máme spoustu nejrůznějších srazů, na které se nemůžeme dopravit ani na koštěti, ani jinými kouzelnickými prostředky.
A na závěr bych doporučila ještě prostudovat článek o Atlantidě, který Vás seznámí s naprosto novými a šokujícími poznatky o tomto kontinentě.

A nezapomeňte, další číslo vyjde opět v pondělí a tentokrát se v něm dovíte spoustu nového z Hogwartského světa.

Buďte s námi, neboť my jsme tu pro Vás.

Silvia Honorová

Bludičky
Autor: Stellar from Rivendell (přečteno 1242x)
Bludičky jsou drobné bytůstky, které se vyskytují v rozsáhlých močálech zejména tady u nás na Šumavě. Jsou to noční tvorové a pro lepší orientaci ve tmě používají lampičky. Díky těmto lampičkám si také vysloužily mezi mudly špatnou pověst (i když zcela neprávem). Bludička přece nemůže za to, že se nějaký nevzdělaný mudla snaží přiblížit k jejímu světlu a spadne přitom do močálu, že? Lampičky Bludiček fungují na jednoduchém principu: tvoří je malá nádržka, která se přes den naplní plynem unikajícím z močálu (o kterém je známo, že je velice hořlavý) a večer se potom zapálí jako petrolejka.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Přítulník
Autor: Silvia Honorová (přečteno 1233x)
V Orlických horách, kde se narodila moje babička, žije jedna bytost, se kterou se nikde jinde nesetkáte. Jde o Přítulníka. A co že je to za zvláštního tvora?
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Hádej, ale neprohádej
Autor: Sheila Franklin (přečteno 1335x)
Již 3 měsíce se setkáváte s tímto časopisem. Dohromady jsme vydali v osmi číslech již 143 článků. Celkem nám přispívá 25 redaktorů. A jak pozornými čtenáři jste vy? To si můžete vyzkoušet, když se pustíte do řešení následujícího kvízu. Takže s chutí do toho. Odpovědi můžete jako obvykle posílat na adresu naší redakce, a to do neděle, 5. 3. 2006.
 
[ Komentáře: 2 ] [ pokračování >> ]
 
 
Jak vznikla Atlantida?
Autor: Felix Fergus (přečteno 1268x)
Legendární kouzelník Platon je u mudlů známý jako pasák ovcí, pravda je však úplně jiná, stejně jako mudlovská teorie o existenci a následné zkáze tohoto bájného světa. Platonův "nekonečný deník" nám prozradil minulost....
 
[ Komentáře: 0 ]   [ pokračování >> ]
 
 
Jak cestovat po mudlovsku
Autor: Vendesousa Asio Otusová (přečteno 1249x)
Možná se vám někdy stane, že budete nuceni cestovat po mudlovském způsobu. Tak třeba pokud se rozhodnete jet příští rok na Pragocon, kde se letos a vloni konalo utajené setkání naší školy. Pro dopravu tam a zpátky je zakázáno používat čarodějnických kouzelných prostředků a přenášedel. Takže budete muset využít dopravních prostředků mudlů. I mudlové mají svoje vlaky, autobusy, lodě, a pak taky krtkodémony (oni tomu říkají metro). Jenže cestování po mudlovsku není vůbec tak jednoduché:
 
[ Komentáře: 1 ] [ pokračování >> ]
 
 
Stručný úvod do elfštiny III.
Autor: Ota Galad Felkerion (přečteno 1326x)
Aiya příznivci elfských frází a slovíček =) Na prosbu jistě osoby jsem byl donucen vytvořit pro vás lekci zaměřenou na barvy.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]