Dnes má svátek Coleen, zítra Lawi a pozítří Ronald.

Retro

Po menší odmlce se opět hlásíme s přívalem článků.

Tentokráte Vám přinášíme články, které se ukrývaly na dně našeho vydavatelského šuplíku, kam se kdo ví jakým nedopatřením dostaly a byly nejspíše očarovány nějakým protinaleznuvším kouzlem. Naštěstí jsme je po důkladném prohrabávání objevili, takže si je teď můžete prohlédnout ;)

Samozřejmě nemůžeme zůstat jen v minulosti, takže se můžete těšit i na články aktuálnější - třeba na reportáž z nedávného Pragoconu.

To by bylo od nás vše, takže s chutí do čtení!

Elerin Portmenová

Pragocon 2008: O loutnu barda Marigolda
Autor: Vendesousa Asio Otusová (přečteno 1598x)
Ten, kdo byl na Pragoconu si jistě všiml, že k programu a pásce na ruku se dostávala i fialová knížka nesoucí název Stíny věží. Někdo si ji možná přečetl, někdo ji zahodil na schodech, někdo ji zahrabal někam do batohu. Ti, co do ní nahlídli, ví, že se jedná o sborník již 11. ročníku soutěže O loutnu barda Marigolda a můžete v ní najít nejlepší povídky, které do soutěže dorazily. Porotci vybírali z 90 povídek od 70 autorů. Ve sborníku najdete pět až sedm nejlepších povídek z každé kategorie (fantasy, sci-fi, pohádka, horor).
 
[ Komentáře: 1 ] [ pokračování >> ]
 
 
Jak jsem zachraňovala pan profesora Renina
Autor: Iva WildDragon (přečteno 1448x)
Všechno se odehrálo jednoho mrazivého (ale ne zase tak moc, jak se na zimní počasí patří) lednového dopoledne. S panem profesorem Sergem Reninem, naším zodpovědným dozorcem a pro tento den také vzorem, jsme se společně s Herbertou von Kmínek a Lady Mozkomor vydali do podivného a mnohdy nepochopitelného světa mudlů.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Výprava v Zakázanom lese
Autor: Drachma Ichtys (přečteno 1257x)
Les mi chýbal už od chvíle, čo som prekročila múry tejto školy. Je to tým, že celý doterajší život som prežila uprostred lesa – doma na kopci menom Vampíl. Ale dnes, po takmer dvoch mesiacoch pobytu na hogwartskej škole sa mi podarilo dostať sa aspoň na chvíľočku do Zakázaného lesa. A zistila som, že sú medzi nami aj takí, ktorí ešte nikdy v lese neboli – čo teda nijako neviem pochopiť. Pre nich (a nie len pre nich) som si pripravila tento článoček o tom, ako to v našom Zakázanom lese vyzerá. Alebo presnejšie, aké to bolo na výprave, ktorej som sa zúčastnila.
 
[ Komentáře: 0 ]   [ pokračování >> ]
 
 
Kdy kvetou pampelišky?
Autor: Drachma Ichtys (přečteno 1893x)
Zdá sa, že naši profesori majú iný názor na čas kvitnutia púpavy (pampelišky), než študenti. Vyplýva to z ankety, ktorú som sa rozhodla urobiť, lebo... Stala sa mi taká vec... a stala sa mi nie raz. Ale radšej začnem od začiatku:
 
[ Komentáře: 1 ] [ pokračování >> ]
 
 
Letitia te Tiba o zahraniční stáži
Autor: Vendesousa Asio Otusová (přečteno 1360x)
Jak jistě všichni víte, v loňském školním roce na naší škole nebyla přítomná paní profesorka Letitia te Tiba. Madam Letti využila příležitosti vycestovat na zahraniční kouzelnickou univerzitu. Teď se nám po roce vrátila pěkně opálená zpět, tak jsem se rozhodla, že s ní udělám krátký rozhovor. Madam Letti byla tak hodná a udělala si na mě chvilku čas.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Óda na Mrzík
Autor: Ines Dolfin (přečteno 1173x)
Přátelství a čest a síla,
v kamarádství pevná víra,

Tak ke stolu přisedni,

mezi druhy usedni.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Co jsem?
Autor: Alienor Holubová (přečteno 1109x)
Jsem ničím,
jsem vším.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Příteli
Autor: Lit Ebony Daws (přečteno 1164x)
Ve víně že je skryta pravda?
Kdo řekne, že je to náhoda.

Hřát si na prsou zlého hada.

Každý svou slávu nehledá!
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Čokoládová propaganda
Autor: Zefira Ašanti (přečteno 1202x)
Z čokolády dostaví se víla endorfinka,
kolem ramen točí se jí malá mandolinka.
 
[ Komentáře: 0 ]   [ pokračování >> ]
 
 
Úklid
Autor: Herwen Indil Eruvea (přečteno 1211x)
Pomóóc pronásleduje mě příšera!!
Utíká za mnou i do dvora!
Chce po mě oběť nehoráznou
ať uklidím celý byt i chodbu prázdnou!
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Pohádka O domku a kamnech
Autor: Zefira Ašanti (přečteno 1361x)
Byl jednou jeden dům. Zcela obyčejně a nepovšimnut si jen tak stál na kraji lesa. Ten dům měl dveře a za nimi byla docela obyčejná světnička. No, zase tak úplně obyčejná nebyla, měla sice vše, co taková síňka má mít: stůl, dvě židle, jedno malinkaté okénko, almaru v koutě, obrázek na stěně a kamna. Ale měla ještě něco navíc, co se jinde najít nedalo. Ovšem nedalo se to najít ani tady, pokud jste nevěděli, kde máte hledat. Jelikož vypravěč ví vždy všechno, ví také, kam se podívat, aby viděl neviděné. Vypravěč tedy přijde do chaloupky a zamíří ke kamnům. Skloní se k malým dvířkům a opatrně je otevře. Zpočátku nevidí nic, jenom tmu ze sazí, ale stačí jenom chvilinku počkat, a něco se stane…
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Kdo ví, co je přátelství
Autor: Ashley Taylorová (přečteno 1194x)
Říká se, že přítel je ten, který o vás všechno ví a přesto vás má rád. Oni o ní všechno vědí a právě proto ji nemají rádi. Je to až směšné. Přátelství je láska bez křídel. Ti takzvaní přátelé jí obě křídla zlomili a ona už nemá s kým se smát ani s kým plakat. Jako kdyby mezi pláčem a smíchem byl rozdíl. Štěstí je iluze, bolest je skutečná. Nechápe, co udělala špatně, že ji zavrhli. Ona nemůže za to, jaká je. Ona nechce být taková, ale nemá na výběr. Nikdo se jí neptal, jestli chce taková být.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]