Víte, co je to organizace Tajný Žlutý Trimeles?
Nemám tušení. Nějaká halucinace?
22%
Zaslechl/a jsem o něm záhadné legendy.
19%
Byl/a jsem svědkem jeho pamětihodných skutků.
19%
Znám a toužím patřit do jeho žlutých řad.
20%
Znám jeho taje, neboť jsem jeho členem.
20%
Celkem hlasovalo
5311 lidí.

   Dnes má svátek Coleen, zítra Lawi a pozítří Ronald.

Druhé vydání!

Konečně přichází druhé číslo našeho skvělého žlutého časopisu. Můžeme uvítat jak blížící se Vánoce, tak nové rubriky a články a nesmíme zapomenout především na nové redaktory a přispivatele, kteří nám pomáhají.
Dnes budu o něco stručnější, abyste měli o to více času věnovat se jiným věcem. Takže děkujeme za všechnu pomoc a za to, že věnujete svůj čas nám ze Žlutého Trimela. Krásné počtení

A překrásmé Vánoce!!!

Anne DremRealtas

Okienko
Autor: Letitia te Tiba (přečteno 1560x)
Ako si tak listujem v ultra-super-vytunených kolejních novinách Žlutom Trimelovi, vidím okienko vyhradené madam Leti. Nuž, keď je moje, bolo by načim ho aj otvoriť. „Vrzg“ Tááák... a konečne môže dnu prúdiť čerstvý vzduch.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Pohroma se valí na mudly z Albánie!
Autor: Adam A. Devlin (přečteno 1522x)
Ze zdrojů blízkých vedoucímu Odboru proti zneužívání mudlovských výtvorů jsme se dověděli, že jsou právě mimořádně vytíženi další aférou. Minulý rok to bylo létající auto Arthura Weasleho, tentokrát se jedná o podlý čin zatím neznámého pachatele.
 
[ Komentáře: 2 ] [ pokračování >> ]
 
 
Nový typ hůlek v prodeji
Autor: Adam A. Devlin (přečteno 1471x)
Známá společnost pro výrobu a prodej závodních košťat, Comet Trading Company, seznámila veřejnost na včerejší tiskové konferenci s novým prodejním artiklem. Jejich převratná technologie výroby kouzelnických hůlek jistě nalezne mnoho příznivců jak z řad nižších vrstev kouzelnické veřejnosti, tak z řad uznávané aristokracie.
 
[ Komentáře: 5 ] [ pokračování >> ]
 
 
Hogwarts opět v nebezpečí?!
Autor: Adam A. Devlin (přečteno 1439x)
Šušká se, že naše škola je ve vážném nebezpečí. Oč se jedná?! Co dokázalo vyplašit naše mocné profesory?! Co vnáší zmatek mezi naše duchy?! Odpovědi se podařilo získat mému skřítkovi šmíráčkovi.
 
[ Komentáře: 4 ] [ pokračování >> ]
 
 
Seznamte se - šmíráček Pepa
Autor: Adam A. Devlin (přečteno 1362x)
Bez schopného skřítka šmíráčka se dnes neobejde žádný schopný mág, natož uznávaný bonzolog - a stálý redaktor našeho Investigativního drápu už vůbec ne. Naše rodina sice zdaleka nepatří mezi sociální případy, přesto však nemohu říct, že bych měl vyloženě vlastního skřítka šmíráčka. Otec - jako hlava rodiny - má schopnou Bobinu, matka zase Ferdinanda, kterému však otec neřekne jinak než Orwell (k uctění památky našeho bývalého komorníka, který ho vytrvale šmíroval ve sprše).
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Mizí vám věci?!
Autor: Adam A. Devlin (přečteno 1425x)
Nedávno propukla na Hogwarts epidemie ztrácení věcí. Mizení. Krádeže snad ne, jelikož to nevzbudilo pozornost našeho hradního detektiva. My, budoucí a "hotoví" bonzologové, však víme své. Každý zaměstnavatel skřítka šmíráčka si určitě protrpěl své, když u jeho svěřence propukla sběračská vášeň. Bohužel to patří k jeho jeho osobnosti stejně jako šmírování. Jak jste si s tím poradili vy?! Já už mám naštěstí tento problém vyřešen.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Bonzobrčko bonzobrkem
Autor: Adam A. Devlin (přečteno 6527x)
Jelikož mé "zaručené" informace občas vzbuzují u čtenářů opravdový údiv, rozhodl jsem se vás postupně seznámit se všemi mými pomocníky. Čím by byl redaktor bez speciálního bonzobrku?! U těch mladších postačí samozřejmě bonzobrčko ;) Můj bonzobrk jsem pojmenoval Béďa, jinak též Béďobrk, na Ostravsku Beďobrk (nemá nic společného s akné), jinde i Béďák, Beďan, Beďas, Bedřich (když nechce poslouchat), Beďous, Poděs (za přílišné nežádoucí aktivity), Buloušek (těsně před spaním) či Beďulka (jsem-li rozněžněn).
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Vzácný artefakt nalezen v pražských katakombách
Autor: Adam A. Devlin (přečteno 1546x)
Příznivce magických historických artefaktů jistě potěší, že bylo konečně nalezeno proslulé Zrcadlo pomsty. Nález nevyčíslitelné hodnoty objevili magiarcheologové v katakombách pod pražským Starým městem. Každému, kdo se do něj podívá, se mstí za opotřebení.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Mazivka si brouká, vidlopšouk si ...
Autor: Adam A. Devlin (přečteno 1343x)
S tímto podivným názvem jsme se už jistě všichni setkali. Vzbuzuje rozpaky, leckdy však nesmělý úsměv. Dospívající mládež se řehtá zcela nepokrytě. Co to tedy vlastně je - ten vidlopšouk?! Proč dosáhl takové obliby mezi kouzelnickou veřejností?!
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Zpět z exkurze
Autor: Anne DremRealtas (přečteno 1635x)
Následovali jsme profesora Nekra do vstupní síně a snažili se očima spolknout všechno kouzlo, které bylo kolem nás. Za dveřmi Bradavic právě slečna Anseiola pomocí své hůlky vánočně zdobila hrad a věšela obrazy, které recitovaly její oblíbené básně. Protiva nám proletěl nad hlavou, ale asi neměl náladu, protože jen něco zašišlal a zmizel v severní zdi. Školní zvony právě ohlašovaly čas oběda, profesor Nekro se vytratil a kolem nás procházeli naši spolužáci, kteří jen posměšným pohledem přejeli přes naše mudlovské oblečení a odkráčeli do Velké síně na oběd.
 
[ Komentáře: 9 ] [ pokračování >> ]
 
 
Roland
Autor: Radostnice Slněčná (přečteno 1480x)
2. kapitola

Čarodejnícke artefakty v mudlovskom Prešporku
Rolandova socha sa znovu otáča.

Bratislava, alebo lepšie Prešporok, bol ojedinelým miestom na zemi. Bolo to jedno z mála miest, kde nažívali vo vzácnej zhode priateľstve a vzájomnosti ľudia rôznych národností, vierovyznania a rasy.
Ešte v dnešných časoch sa v Bratislave zachovali niektoré pamiatky, ktoré nielen dokazujú spolužitie mudlov a čarodejníkov ale dokonca aj také ktoré v mudlovskom svete doteraz slúžia čarodejníckemu obyvateľstvu.

 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Žlutý smutek
Autor: Ota Galad Felkerion (přečteno 1517x)
A je to tu! Finálový zápas o vítěze famfrpálového poháru mezi kolejemi Mrzimoru a Zmijozelu. Dlouho očekávaná bitva byla, kvůli nesrovnalostem ve výkonnostních stupních zmijozelského družstva v létání na koštěti, odložena na sobotu 26. listopadu. Camrál, potlouky a zlatonka byly vypuštěny okolo půl páté odpoledne.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Kouzelník mezi mudly
Autor: admin (přečteno 1475x)
Vendesousa mě inspirovala ke vzniku nové rubriky a sama se stala prvním přispivatelem do ní. A čehože se bude týkat?
Každý z nás má svůj mudlovský život. Je neodmyslitelně spjatý s tím životem, ve kterém jsme kouzelníci. Proto bych chtěla slyšet příběhy o tom, jak prožíváte kouzelnictví v mudlovském životě, jaké Vám to přináší radosti a ulehčení, kdy Vám vaše pravá identita působí problémy a kdy se Vám třeba povedl nějaký ten trapas nebo naopak vtip. Ve formě příběhu nebo vyznání se s námi teď můžete podělit o to, jak se cítíte v mudlovském světě jako kouzelníci. V každém čísle otiskneme text jednoho z Vás, takže se těšíme na vaše příběhy. A teď k první z Vás.
 
[ Komentáře: 4 ] [ pokračování >> ]
 
 
Slavné osobnosti mrzimorské: Olivander
Autor: Kniga Sitara (přečteno 1714x)
Dnes Vám představíme historickou postavu pocházející z naší koleje.
 
[ Komentáře: 2 ] [ pokračování >> ]
 
 
Představujeme II. - Stellar from Rivendell
Autor: admin (přečteno 1337x)
Dne 1. listopadu se v naší koleji událo něco mimořádného. Byla jmenována nová prefektka koleje Stellar from Rivendell, a jelikož na naší škole nepůsobí zatím příliš dlouho, určitě by bylo dobré, aby se o ní zejména Mrzimorští studentíci něco dozvěděli a zjistili, jakých kvalit tato výjimečná studentka dosahuje. Takže, čtěte a obdivujte:-)
 
[ Komentáře: 2 ] [ pokračování >> ]
 
 
Jak odešel jeden ze Čtyř
Autor: Kathlin Rownson (přečteno 1414x)
Kathlin nám přispěla článkem, který se týká naší kouzelnické historie. Původně školní práce nám může sloužit i pro poučení, takže hezké čtení.
 
[ Komentáře: 1 ] [ pokračování >> ]
 
 
Setkání u jezera
Autor: Stellar from Rivendell (přečteno 1206x)
Kouzlo okamžiku
Série fan fiction od naší milé zbrusunové prefektky:-) Hezké počtení
 
[ Komentáře: 1 ] [ pokračování >> ]
 
 
Kvíz z přeměňování
Autor: Adam A. Devlin (přečteno 1460x)
Abyste nám duševně nezakrněli, připravili jsme pro vás krátký kvízek. Prověříme si, jak jste na tom se znalostí přeměňování. Odpovědi posílejte na e-mail zluty.trimeles@seznam.cz . Každý, kdo odpoví na všechno správně, od nás obdrží finanční dáreček. Tak hezky popřemýšlejte ;)
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
WARHAMMER: Jak to všechno vlastně začalo...
Autor: Kniga Sitara (přečteno 1397x)
Čím se bavíme, když se poctivě neučíme v Bradavicích?
Například ve světě Warhammeru jako Kniga;-)
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Desatero úspěšného studenta kouzelných formulí
Autor: Adam A. Devlin (přečteno 1499x)
Chcete být úspěšní? Jistěže chcete, kdo nechce. Zajímáte se o kouzelné formule? Á, to už je nás míň. Dobře - tak... Jak na to, abyste úspěšným studentem kouzelných formulí? Máte vlohy pro tento záludný předmět? Víte, co všechno vás čeká, než se stanete mistrem?
 
[ Komentáře: 2 ] [ pokračování >> ]
 
 
Medvědí mléko
Autor: Gilbert von Gilsa (přečteno 1272x)
Určitě Vás všechny zajímalo, co to při výpravě za Žlutou lochneskou Gilbert připravoval a co těm šťastnějším, kteří ho potkávají, nabízí ve Velké síni. Tedy, zde je vysvětlení:
Podzim a zima je čas, kdy se o nás pokoušejí různé nemoci a nachlazení. Proto bych se rád podělil o zaručené léky na tuto neduhy. Nejraději bych Vám doporučil „balšám“ mé babičky, která na něho nedala dopustit a vždy měla sebou placatku pro případ nouze. Bohužel recept zůstal a je dodnes tajný, ale mě se podařilo zjistit, že je to 70% lektvar vyráběný ze švestek a v našem kraji se vyrábí už po staletí v různých obměnách a z různých přísad. Což je právě ta nevýhoda, neboť se nedá uvařit kdekoliv doma.Vzhledem k tomu bych doporučil jiný, také velmi starý a osvědčený recept mé babičky.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Fylgja
Autor: Gilnien Fólear (přečteno 1421x)
Dnes Vás poučí Gilnien o bytosti zvané Fylgja.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Malá troška o magii silových zvířat podruhé
Autor: Gilbert von Gilsa (přečteno 1484x)
HAVRAN

Jako druhé na řadě v silových či totemových zvířatech si představíme Havrana. Ano je to symbol Havraspárské koleje.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Poradna - Problémy s láskou
Autor: Silvia Honorová (přečteno 1403x)

Milá teto Silvie,
nabízela’s pomoc, tak teda píšu, i když pochybuju, že můj problém vyřešíš. Tak si představ. Jako vzornej studentík sem se pustil do hledání odpovědí na soutěž madam Leti, co mají společného Ošetřovna a Dívčí umývárna. Začal sem teda v těchto místnostech pobejvat delší dobu a bavil sem se i s lidma, co tam byli. A tak se mi nějak přihodilo, že sem se zamiloval do Uršulky. Nemohu bez Uršulky bejt, ale kromě naší rozdílný existence je tu ještě jeden vobrovskej problém. Ona mě nechce. Tak, a teď teto raď.
Tvůj Standa Citlivý

 
[ Komentáře: 1 ] [ pokračování >> ]
 
 
Jak se mi líbil film HP4
Autor: Adam A. Devlin (přečteno 1365x)
Předem upozorňuju, že nejsem žádný horlivý filmolog a filmy dělím prostě na ty, co se mně osobně líbí, a na ty, co se mi jednoduše nelíbí. Tudíž tohle není žádná recenze, ale jen názor průměrného diváka. Na HP4 jsem nešel s žádnými velkými očekáváními - už trojka mě nijak zvlášť nenadchla, proč by měla čtyřka. Ale kniha je možná moje nejoblíbenější, tak jsem si říkal, že mě třeba překvapí.
 
[ Komentáře: 7 ] [ pokračování >> ]