Který článek se vám líbí nejvíc?
Kúzelník medzi muklami
17%
Láska k bližnímu
17%
O Eleonoře a bitvě Dvou říší
17%
Ostravský sraz
16%
V zemi Harryho Pottera
17%
Velká elfí rada
16%
Celkem hlasovalo
6140 lidí.

   Dnes má svátek Coleen, zítra Lawi a pozítří Ronald.

Do třetice všeho dobrého

Milí čtenáři,

setkáváme se již u třetího čísla našeho vytuněného časopisu. Najdete zde nejen pokračování toho, s čím jsme započali v minulých číslech, ale i tentokrát jsme pro Vás připravili něco nového.

Asi hlavní novinkou je první kolo soutěže o nejhezčí článek. Přihlásilo se nám celkem šest soutěžících a my Vám zde předkládáme jejich tvorbu. Pro lepší orientaci - jedná se o články, před jejichž názvem najdete hvězdičku. Vlevo je pak vytvořena anketa, v níž můžete hlasovat o tom, který z článků se Vám líbí nejvíce. I vaše hlasy mohou mít vliv na závěrečné vyhodnocení soutěže odbornou porotou.

A jelikož nám právě začal nový rok, chce Vám i naše redakce popřát mnoho štěstí, hodně bodíků [což je mířeno samozřejmě především na Mrzimor:-)], hodně kouzelnických úspěchů a klid a pohodu v duši. A samozřejmě mnoho příjemných chvil strávených ve společnosti našeho časopisu.

Silvia Honorová

Skandální odhalení aneb co se dělo v Praze
Autor: Silvia Honorová (přečteno 1543x)
Ačkoliv poměrně pozdě oznámeno, přeci jen se konal ve dnech 10. – 11. 12. neoficiální minisraz hog. Proč říkám neoficiální? A proč minisraz? Sešlo se nás tam totiž jen pár a navíc jsme se vloudili mezi mnohem početnější skupinu obdivovatelů Tolkiena, kteří se sešli společně oslavit hobití Nový rok. Ale začněme pěkně od začátku.
 
[ Komentáře: 2 ] [ pokračování >> ]
 
 
* Ostravský sraz
Autor: Déardaoin Ó Ríordáin (přečteno 1627x)
Uskutečnil se nám další sraz, a to v Ostravě. Nebylo nás tam sice moc, ale to vůbec ničemu nevadilo. Bohužel někteří odpadli ještě dřív než dorazili, a to z různých důvodů jako návštěva nemocnice, přílišné zatížení povinnostmi mudlovskými, a tak podobně. Takže se nás v Ostravě setkalo celkem šest lidí. Eileen Leenová, Kai Black, Tina Láskorádová, Arthur Jacobs, Chester Charles Bennington a Déardaoin Ó Ríordáin, tedy já.
 
[ Komentáře: 2 ] [ pokračování >> ]
 
 
Za oknom
Autor: Letitia te Tiba (přečteno 1255x)
Sedím za stolom a neviem sa sústrediť na prácu. Nie, nemusíte ma ľutovať, je to celkom príjemné vyrušenie...
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Lochneska je žlutá 2
Autor: Adam A. Devlin (přečteno 1299x)
Ori a Stelli šlapali odhodlaně za Yokouškem. Skupinka studentů se rychle blížila k bráně školy. Ori přísně dbal na to, aby se nikdo neopožďoval. „Levá - pravá - seno- sláma! Necourat se! Všichni pěkně pohromadě!“ zařval dozadu s rázností mariňáckého velitele. „Ten musí mít mezi předkama pasteveckýho psa,“ zahučel do davu Ajdam. „A mezi zadkama snad dalšího Hitlera,“ dodal Otík a zakopl o zákeřně umístěný šutr.
 
[ Komentáře: 3 ] [ pokračování >> ]
 
 
Pamätná tabuľa upálenej čarodejnici
Autor: Radostnice Slněčná (přečteno 4966x)

3. kapitola

Bratislava, alebo lepšie Prešporok, bol ojedinelým miestom na zemi. Bolo to jedno z mála miest, kde nažívali vo vzácnej zhode priateľstve a vzájomnosti ľudia rôznych národností, vierovyznania a rasy...

 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
* Kúzelník medzi muklami
Autor: Ellka Willowa (přečteno 1380x)
Asi začnem tým, že sa predstavím ;) takže, som Ellka Willowa (význam si nájdite už sami=)a chodím do prvého ročníku a dúfam, že túto školu aj vychodím, takže ešte sa ma tak skoro nezbavíte. A teraz môj krátky príbeh:
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Seznamte se - Yenyfer Earth
Autor: Adam A. Devlin (přečteno 1430x)
Začnu vzhledem - jak tak koukám ... Yen vypadá jak reklama na hlad nebo osoba v pokročilém stádiu anorexie. Rozhodně bych ji nedoporučoval do propagačního prospektu naší školy, aby někdo nenabyl dojmu, že jsme tu mučeni hlady. Má bledou pleť, poměrně krátké černé vlasy a zářivě zelené oči (jako žába v láku). Nenosí školní uniformu, když ji potkáte, má na sobě většinou bílou sportovní košili, tmavé kalhoty (vykukuje růžové spodní prádlo muhehe) a černé boty.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Představujeme III. - Ota Galad Felkerion!!
Autor: Silvia Honorová (přečteno 1258x)
Dnes jsme si vzali na mušku našeho druhého drahého prefektíka, elfa Otu Galad Felkeriona a vyzpovídali jsme ho za Vás, naše milé čtenáře. Čtěte tedy. Ať se dozvíte, jaký že to vlastně ten náš prefekt je.
 
[ Komentáře: 2 ] [ pokračování >> ]
 
 
Předpověď na leden
Autor: Stellar from Rivendell (přečteno 1291x)
Pan profesor Nekro the Gravedigger se mi zjevil v mé křišťálové kouli, ale ouha… jeho obvykle perfektně žlutý pás jevil podstatnou změnu (obávám se, že byl růžový!). Toto vidění mi nedává spát a jen doufám, že se zde neschyluje k nějaké důvěrné aféře – mohlo by se totiž stát, že nějaká zahleděná studentka se neovládne a věnuje svému idolu, panu Nekrovi, tento výmluvný dárek…
 
[ Komentáře: 2 ] [ pokračování >> ]
 
 
Ze života pidipidky
Autor: Adam A. Devlin (přečteno 1194x)
Máme pondělí. Obyčejný den na začátku týdne. Stejný jako všechny ostatní. Štěstí, že je léto. Slastně se rozvaluju v pelíšku, ze všech stran dýchá teplo a voní smůla z borového dřeva a jehličí. Žiju totiž v lese v maličké chaloupce z kůry. Říkají mi Bongo Brousič, jsem pidipiďák, mrňous menší než mravenec.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Podzimní poezie
Autor: Adam A. Devlin (přečteno 1136x)
Máme tu podzim - objevuje se spousta soutěží na téma listí, podzimní deprese, stromy, strniště a tak vůbec. Nejsem básník ani nic podobného, ale říkám si, že když to sem prsknu, přidají se třeba další ;)
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Proč si myslíte/nemyslíte, že mudla potřebuje telefon ke svému životu?
Autor: Adam A. Devlin (přečteno 1146x)
No samozřejmě mudla telefon potřebuje! Co není v hlavě, musí být v nohách - když nemáte telefon. Nebo nejste mág, že?! ;) Jak by si jinak objednal pizzu?! Jak by se ptal cizích lidí ve tři ráno, jesi je u nich stejná tma jako u něj?! S čím by třískal ve chvílích vzteku?! Jak by si pak přivolal pomoc, až si tím sluchátkem ublíží?! My kouzelníci to máme jednoduché - strčíme škebli do krbu a voláme "pomóóóc!". Zdarma - to bych zdůraznil. Mudlové jsou sice vynalézaví, ale zároveň i hrabiví a zadarmo ani telefon nefunguje (to jsem se dověděl od sestry, která má jedničku ze studia mudlů) ;)
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Zachraňme Lochnesku
Autor: Adam A. Devlin (přečteno 1184x)
Když madam Leti vypisovala soutěž o lochnesce, asi vůbec netušila, co všechno tím rozpoutá. Tady zveřejňuju moje slogany na záchranu lochnesek - doufám, že se přidáte ;)
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Rozum nebo cit - Kouzlo okamžiku II.
Autor: Stellar from Rivendell (přečteno 1109x)
Celou zpáteční cestu neřekli ani slovo, hlavu plnou neodbytných myšlenek: ona nevyřčených dotazů a on měl co dělat, aby se v tom chaosu, který se mu strhl v hlavě, dočista neztratil. Ještě před pár hodinami měl v pár věcech úplně jasno, ale teď… Zdálo se mu, že už si nemůže být jistý vůbec ničím.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Cesta z kolejní místnosti Mrzimoru do Velké síně
Autor: Kniga Sitara (přečteno 1290x)

Seskakuji z výklenku okna na dřevěnou lavici. Za mnou se s tichým klapnutím zavřelo krásné obloukovité okno – vstup do kolejní místnosti Mrzimoru. Náš vstup není nijak tajný, každý, kdo přijde do umýváren v prvním patře, hned zjistí, kudy dál.

 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Rozširujúca sa slovenčina
Autor: Ellka Willowa (přečteno 1216x)
Pondelok,12.decembra a ja vďaka mojej chorobe som nemohla ísť na vyučovanie a ako každého poctivého študenta či žiaka, ma to pravdaže nesmierne potešilo. A tak sa začal deň bez školy. Zobudila som sa a plná očakávania som sa rozhodla že volný deň strávim vo Velkej sieni. Prišla som, sadla som si za krásne žlto-vianočne vyzdobený mrzimorský stôl a pustila sa do chutnej vianočky s maslom, môjho oblúbeného Vianočného jedla.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Šašek
Autor: Leia Dandelion (přečteno 1078x)
Toto je příběh, který mi vykládala matka. Přestože je to už dávno, pořád si ho pamatuji, jako bych ho slyšela včera a malého šaška je mi pořád stejně líto…
 
[ Komentáře: 0 ]   [ pokračování >> ]
 
 
První den v nové kůži
Autor: Elerin Portmenová (přečteno 1124x)
aneb Jak je těžké být primuskou

Bylo krásné zimní ráno. Sluneční paprsky se mi otřely o tvář a zpěv venkovních ptáčků zněl jako ta nejlíbeznější píseň. Slastně jsem se protáhla a posadila se v mé vyhřáté posteli. Jediné, co mě trochu zarazilo, bylo, že až na mě v ložnici nikdo nebyl -ale co, nebudu se přece zatěžovat takovými drobnostmi.

 
[ Komentáře: 2 ] [ pokračování >> ]
 
 
* Láska k bližnímu
Autor: Stellar from Rivendell (přečteno 1308x)
aneb Chtít udělat jiným radost není žádná sranda…
(vánoční povídka)

Drahý Pišto,
vím, že naše vzájemné vztahy nebyly vždy nejlepší, ale rád bych ti …

„Hergot, to zní děsně!“ Koule zmuchlaného papíru odletěla do kouta.
Pišto,
rozhodl jsem se, že o letošních vánocích zapomenu na …

 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
* Velká elfí rada
Autor: Ota Galad Felkerion (přečteno 1101x)
Každoročně v období zimních svátků se v Tirionu, městě daleko za mořem, městě zaslíbeném neumírajícím, koná rada nejmocnějších elfských rodů. Tuto radu založil Manvë, nejvyšší z Valar, už před dávnými časy.
 
[ Komentáře: 2 ] [ pokračování >> ]
 
 
* O Eleonoře a bitvě Dvou říší
Autor: Gilnien Fólear (přečteno 1907x)
Král Marthor moudře vládl Vetholským horám dlouhou dobu. Pět let po vyhnání jeho otce Marthorana z trůnu se jeho ženě Nielen narodilo první královské dítě. Byl tehdy krásný letní den a slunce rozpalovalo cesty. Tehdy se narodila Marthorovi dcera, jež dostala jméno po říčce Eleon, která protékala středem hradu. Eleonora měla jasně bílou pleť, jako čerstvě spadlý sníh, v očích měla jiskry hvězd a ve vlasech pramen černé noci. Její smích rozzářil všechny oči a její pláč zarmoutil kdejakého smíška.
 
[ Komentáře: 1 ] [ pokračování >> ]
 
 
Zas je tu ráno ...
Autor: Adam A. Devlin (přečteno 1105x)
Povídá se, že Moudrý klobouk rok od roku ztrácí svou moudrost, že je to plesnivý baret, že se definitivně rozbil, a ti, kteří na něj pomýšlejí jako na bytost, vám natvrdo potvrdí, že už prostě senilní. Havraspárští to doplní fundovaným výkladem o stárnutí materiálu a celkové sešlosti, nebelvírští se budou bít za práva klobouků a zmijozelští vás se škodolibou radostí ujistí, že to je další chyba vedení školy a už to poctivě nahlásili rodičům. My - mrzimorští - necháme havraspár vykládat, nebelvír bojovat a zmijozel šklebit a počkáme si, až bude třeba naší pomoci.
 
[ Komentáře: 1 ] [ pokračování >> ]
 
 
Žlutá síla Mrzimoru
Autor: Silvia Honorová (přečteno 1221x)
Toto dílko vzniklo na impuls pana profesora Midara, který vyhlásil soutěž o kolejní hymnu. Jde tedy spíše než o báseň o píseň. Představte si, že byste si ji zrapovali, a utvoříte si přibližnou představu toho, jak by to mělo vypadat.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Luštěte s Trimelem 2
Autor: Evžen Vosolbrčko (přečteno 1793x)
A je zde další ultravyžlutěná tajenka Žlutého Trimela, tentokrát na téma létání na koštěti a famfrpál! Proto zvu všechny příznivce tohoto vznešeného kouzelnického sportu na máslový ležák o páté s tajenkou od nikoho jiného než mé maličkosti! Při řešení tajenky Vás mohu plně odkázat na knihu Famfrpál v průběhu věků, kde můžete nalézt všechny potřebné informace pro úspěšné luštění.
 
[ Komentáře: 1 ] [ pokračování >> ]
 
 
Vultus
Autor: Gilnien Fólear (přečteno 1233x)
Zdá se vám slovo VULTUS nesrozumitelné? Jste zvědaví, co se za ním skrývá? Není nic lehčího, než si přečíst následující článeček, který vás zasvětí do tajů tohoto termínu.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Spomienky z Bradavic I.
Autor: Letitia te Tiba (přečteno 1087x)
Naše milá kolejní ředitelka nám propůjčila práva na vydávání její knihy "Spomienky z Bradavic. Kniha prvá. Študentské roky. (august - november 2004)" Budete se tedy setkávat na stránkách našeho časopisu s historií Bradavic jejíma očima na pokračování.
 
[ Komentáře: 0 ]   [ pokračování >> ]
 
 
Stručný úvod do elfštiny
Autor: Ota Galad Felkerion (přečteno 1121x)
Aiya nildi ( Ahoj přátelé )
Jmenuji se Ota Galad Felkerion a chtěl bych vás poučit o mě rodné řeči, které tu skoro nikdo nerozumí a strašně mě to mrzí, jelikož je to opravdu skvělá řeč.
 
[ Komentáře: 1 ] [ pokračování >> ]
 
 
Malá troška o magii silových zvířat potřetí
Autor: Gilbert von Gilsa (přečteno 1248x)
Již po třetí si zde budeme povídat o jednom z kolejních maskotů. Tentokrát se dostala řada na zmijozelského hada.My si dnes povíně něco hlavně o jednom z hadích zástupců, a to o zmiji.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Šram šram
Autor: Letitia te Tiba (přečteno 1201x)
Všetci asi poznáte podivné zvuky "šram šram" a podobne, ktoré sa občas ozývajú v priestoroch našej školy. Nie všetci ale máte podrobnejšie znalosti o tvorovi, ktorý ich vydáva - šramovi. Nám sa podarilo získať informáciu o ňom, ktorá odznela na kongrese o nepreskúmaných tvoroch, konanom v r. 2003 v Žabokrekoch.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
* V zemi Harryho Pottera
Autor: Paoul Eddie Omischl (přečteno 1291x)
Letos v září jsem se zúčastnil mezinárodního kempu v Anglii, kde se sjeli mladí lidé z celého světa a řešili témata týkající se sportu a rozdílných kultur. Tak jsem si řekl, že by vás, milí čtenáři našeho Žlutého Trimela, třeba zajímalo, jak to v té zemi Harryho Pottera vypadá.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Bude ples?
Autor: Enola Elenová (přečteno 1175x)
Po chodbách i všech místnostech naší školy se pomalu rozběhly zvěsti o plese,jež by měl uspořádat náš všemi ctěný a oblíbený pan ředitel Nimrandir Elénére. Ale jak to doopravdy je?
 
[ Komentáře: 0 ]   [ pokračování >> ]
 
 
Ostrobřink
Autor: Adam A. Devlin (přečteno 1449x)
Už na první pohled exotický název trochu připomíná obrozenecký „klapkobřinkostroj“ neboli klavír. S tímto má ostrobřink společné dvě věci. Břinká - a je to vlastně stroj, ačkoli přesnější by bylo: magické zařízení.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Yettiho Noha
Autor: Vilém Cestovatel (přečteno 1705x)
Nevíte, kam na prázdniny? Chcete si užít spoustu zábavy v příjemném horském prostředí? Potom pozorně čtěte nejnovější nabídku Cestovní kanceláře Letax a.s.!
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]