V kolik hodin by Ti nejvíce vyhovoval začátek slavností na našem hradě. (Nyní mluvím o mudlovském čase;))
18:00
17%
18:30
13%
19:00
14%
19:30
14%
20:00
14%
20:30
13%
21:00
15%
Celkem hlasovalo
7377 lidí.

   Dnes má svátek Coleen, zítra Lawi a pozítří Ronald.

Milí čtenáři!

Jsme vděčni za Vaši přízeň, kterou nám stále projevujete. Dnes Vás zdravíme v poněkud pozměněné redaktorské sestavě, ale doufáme, že s Trimelem budete nanejvýš spokojeni a tato změna nijak negativně neovlivní kvalitu.

Vycházení našeho časopisu již pro Vás není novinkou a tak se snažíme, abychom vám v každém čísle připravili nějaké překvapení. Tentokrát je to náš koutek humoru, kde se můžete spolu s námi zasmát.Dále jsme pro vás připravili novou rubriku, vníž se budeme setkávat s poetickými dušemi naší žluté koleje.

Tak, jako v minulém čísle, i tentokrát zde máme soutěž o nejhezčí článek. Tentokrát máme pouze tři účastníky a opět k nim zde najdete anketu, která může poměrně výrazně podpořit vašeho favorita.

Dlouhé úvody jen zdržují od dalšího čtení, takže se pusťtě do toho, je to tu jen a jen pro Vás.

Silvia Honorová

Hogwartský sedmiboj
Autor: Ellka Willowa (přečteno 2055x)
Dne 6. januára sa po celom hrade rozniesla novinka: Na našej škole sa bude konať Hogwartský sedmiboj! Všetci, starší či mladší študenti, duchovia alebo profesori sa už na túto súťaž tešia.
 
[ Komentáře: 4 ] [ pokračování >> ]
 
 
Okienko na streche
Autor: Letitia te Tiba (přečteno 1354x)
Cez víkend sme boli s rodinou na návšteve u svokrovcov (manželových rodičov). Bývajú v rodinnom domčeku s veľmi príjemnou povalou (půdou) plnou voňavého sena. Aj teraz v zime sa tam dobre leží a premýšľa.
 
[ Komentáře: 2 ] [ pokračování >> ]
 
 
Harmonikový dom
Autor: Radostnice Slněčná (přečteno 1457x)
4. kapitola

Len asi 200 metrov od pamätnej tabule, ktorá mudlom, rovnako ako čarodejníkom, pripomína prvú čarodejnicu upálenú v Bratislave, stojí dom pripomínajúci svojím vzhľadom harmoniku.

 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Obětavost domácích skřítků
Autor: Enola Elenová (přečteno 1373x)
Ti naši studenti musí být ale hodní. Školní domácí skřítkové totiž pro ně teď dělají první poslední.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Čo všetko nám o sebe prezradil pán profesor Midar Kilahim
Autor: Ellka Willowa (přečteno 1409x)
Hneď, ako sa objavil, vyvolal okolo seba rozruch. Najskôr svojou rečou zvanou esperanto, potom varením gulášu vo Velkej Sieni a samozrejme, aby to malo správnu chuť, mäso mylo byť z jeho spolupracovníka profesora Wooda. A určite nesmieme zabudnúť na to, ako sa hádal so škriatkom, že mu postúpal po nohách a začal ho biť metlou. Určite všetci viete o kom hovorím. Áno, je to náš milovaný profesor Midar Kilahim.
 
[ Komentáře: 2 ] [ pokračování >> ]
 
 
Představujeme IV. - Enola Elenová!!
Autor: admin (přečteno 1469x)
Tetokrát jsme si pro Vás, milí čtenáři, připravili rozhovor se skvělým usměvavým človíkem a zároveň pilnou studentkou a oporou koleje-Enolou Elenovou!!! Enolku jsme zastihli právě při práci na článcích do našeho-vašeho Žlutého Trimela, a tak jme neváhali a položili jí pár zvídavých otázek=))
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Usínání
Autor: Susy Wernerová (přečteno 1218x)
Trocha poezie před tím, než půjdete spát.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Uvězněn ve světě ze čtyř stěn
Autor: Magica per Voluntas (přečteno 1226x)
Voňavá káva
A cigareta po ránu
Fotka tvé bývalé se na tebe usmívá
Voňavá káva
A cigareta po ránu
Fotka tvé bývalé se ti vysmívá
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Píseň bludičky
Autor: Adam A. Devlin (přečteno 1121x)
Tahle říkačka byla použitá do soutěže "Píseň bludičky". Byl to jen takový pokus, protože - jak tak koukám - na bludičku mi něco chybí a něco přebejvá, tak jí nemůžu moc fušovat do řemesla :) Tak jak by taková bludička mohla lákat pocestné?!
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Co udělá budík, když mu někdo rozbije ciferník?
Autor: Adam A. Devlin (přečteno 1148x)
Popřemýšleli jste někdy o tom, co udělá budík, když mu někdo rozbije ciferník?! Mně je to (upřímně řečeno) šuma fuk, ale tato složitá otázka - zdá se - nesmírně trápila madam Rawenclav, a proto se rozhodla provést mezi dobrovolníky průzkum. Tak jsem se taky zamyslel [bolelo to ;)]
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Kouzelnická bašta
Autor: Adam A. Devlin (přečteno 1197x)
Už máte dost hospodské stravy?! Váš žaludek protestuje horem i dolem?! Nabízíme vám několik domácích specialit ;)
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Vianočný príbeh
Autor: Ellka Willowa (přečteno 1217x)
Celý tento príbeh sa začal deň pred Vianocami, takže 23. decembra. Vonku krásne snežilo a ja som sa nemohla dočkať na Štedrý večer a kopu darčekov. Vtedy som ešte nevedela že to budú Vianoce, na ktoré do konca života nezabudnem.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Dárek
Autor: Stellar from Rivendell (přečteno 1325x)
V klenotnictví nad pultem stál zadumaně mladý muž a soustředěně zkoumal šperky vystavené pod skleněnou deskou. Čelo měl zkrabacené vráskami od usilovného přemýšlení a bylo zřejmé, že je v situaci pro něho ne příliš typické a bezradně tápe při rozhodování, za co utratit skrovný obnos, který měl v kapse. Nicméně z úsilí, zračícího se na jeho tváři, bylo jasně patrné, jak mu na nákupu záleží.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Neodbytné myšlenky - Kouzlo okamžiku III.
Autor: Stellar from Rivendell (přečteno 1249x)
Běžela nahoru po schodech, tak tak že nezakopla, a tváře jí hořely čím dál víc.
„Čokoládová žabka!“ vyhrkla před obrazem heslo a prolezla do místnosti, kde v krbu řežavěly poslední dohořívající uhlíky. Všude už byl klid a zdálo se, že všichni spí. Ještě posledních pár schodů a vešla do dívčí ložnice. Potichu, aby nevzbudila žádnou ze spících spolužaček, se převlékla, ale na spaní neměla ani pomyšlení. Přistoupila k oknu. Měsíc prozářil její vlnité vlasy, které se v jeho stříbřitém svitu změnily v jantarový vodopád. Opřená o okenní rám s mírně zakloněnou hlavou hleděla do noci a stále dokola si přehrávala těch pár chvil, které její vždy střízlivé uvažování dokonale převrátily vzhůru nohama. Přece – když mu navrhla, že se půjdou projít, nic tím nemyslela! Ani ve snu by ji nenapadlo, že se něco takového může stát!
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Skřítkovská záhada
Autor: Enola Elenová (přečteno 1099x)
Už kdysi dávno, když jsem ještě byla nováčkem na škole čar a kouzel v Bradavicích, velmi mě zajímala jedna věc, kterou jsem nikdy nakonec nevypátrala. A že je to pěkná doba. Jde totiž o jedno stvořeníčko, které všichni studenti, jež rádi ponocují ve Velké síni,každý večer potkávají (pokud se chudáčkovi popletou hodiny, tak někdy i odpoledne).
 
[ Komentáře: 0 ]   [ pokračování >> ]
 
 
*Na kouzla nevěřím
Autor: Gilnien Fólear (přečteno 1113x)
Bylo krásné léto a naše hlavní hrdinka příběhu, Sara, trávila prázdniny u své tety. Ta žila již dlouho sama, přesněji řečeno deset let, od té doby, co jí zemřel manžel. Měla velký dům na okraji města, poněkud klidné místo. Sara k ní ale nejezdila ráda. Rozlehlé, temné chodby ji děsily a její pokoj, který byl třikrát větší než ten, kde spává obvykle, se jí prostě zdál příliš prostorný. Měla ráda společnost svých sester, které ho s ní sdílely. Ani jedna však k tetičce nejela; jedna byla nemocná a druhá odjela na tábor. Sara by nejraději jela také, a to i za předpokladu, že by jí zase všichni dělali naschvály.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
*Časotrasenie
Autor: Letitia te Tiba (přečteno 1134x)
Velká síň, 13.1. 2006: V poslednom čase sa dejú na hrade podivné veci. K mnohým, o ktorých už DV priniesol správu v minulosti sa pridružilo čosi, čo by som nazvala ako „časotrasenie". O čo ide? Čítajte ďalej.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Neznámo útočí…
Autor: Enola Elenová (přečteno 1206x)
Po celém kouzelnickém světě rozprostřela své pavučiny zvěst, že se objevil nový druh, jež by stál za zapsání do knihy Fantastická zvířata a kde je najít od všemi známého spisovatele, od něhož studenti naší školy obdrželi učebnice Obludné Obludárium, Mloka Scamandra.
 
[ Komentáře: 0 ]   [ pokračování >> ]
 
 
Můj milý deníčku
Autor: Silvia Honorová (přečteno 1112x)
18.12.2005 – Můj milý deníčku, dneska mě čeká ještě odevzdání posledních úkolů a pak honem šupajdit domů, do své kouzelnické rodiny. Juj, jak já se těším. Vždyť je to už skoro čtyři měsíce, co jsem nebyla doma. To se budou všichni divit, jak jsem vyrostla. Mám o celé tři centimetry navíc. ( No jo, však v deseti letech už by měl být kouzelník pomalu větší, než jsem já, no ne?:) ) V Prasinkách jsem nakoupila při poslední návštěvě kupu dárků, a moc se těším, až se budou rozbalovat. Juchů, já se tak těším:)
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Koutek humoru
Autor: Silvia Honorová (přečteno 1291x)
Pro zpestření dne vám zde předkládám pár vtipů ze školního prostředí. Upozorňuji čtenáře, že situace i postavy jsou čistě smyšlené, a pokud vám něco připomenou, zajisté se nezakládají na skutečnosti:-D
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Spomienky z Bradavic II.
Autor: Letitia te Tiba (přečteno 1177x)
Kapitola prvá - Nová študentka
(alebo 1. kapitola o čase, kedy sa v škole nedialo dokopy nič)

Do školy som pricestovala v júli, takže som mala dosť času sa pred začatím výuky so školou trocha zoznámiť. Hneď po príchode som vyplnila vstupný test, na základe ktorého ma múdry klobúk zaradil do mojej fakulty - do mrzimoru. Priznám sa, o mrzimore som mnoho nevedela, a tak ma toto rozhodnutie nenapĺňalo nadšením. To až o čosi neskôr mi mrzimor tak veľmi prirástol k srdcu.

 
[ Komentáře: 1 ] [ pokračování >> ]
 
 
Kolejní kamínky
Autor: Candy McLovely (přečteno 1336x)

Příspěvek byl použit do soutěže Drahé kamínky

Každému z nás jsou za úspěchy přidělovány body, které se mění na kamínky a padají do bodovacích hodin. Víte však, jaké kamínky to jsou, jak vypadají a k čemu nám mohou napomáhat?

 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Stručný úvod do efštiny II.
Autor: Ota Galad Felkerion (přečteno 1146x)
Mára rë (doufám, že rozumíte, a pokud ne, honem se vraťte na první lekci;)), vítám Vás na pokračování stručné elfštiny do života. Po dnešku byste již měli zvládnout složit jednoduchou větu=))
 
[ Komentáře: 1 ] [ pokračování >> ]
 
 
Jak čarodějnice ke koštěti přišla
Autor: Vendesousa Asio Otusová (přečteno 1379x)
Dnešní známá představa čarodějnice, poletující noční oblohou sedící obkročmo na násadě koštěte, se poprvé objevila na ilustraci z 15. století v rukopise Zastánce žen od švýcarského spisovatele Martina Le Franka. Ale spojování koštěte s magií je daleko starší než kresba. Košťata byla dlouho spojována s ženskými kouzly a mocnými ženami. Svým způsobem byla ženským ekvivalentem kouzelné hole, kterou Mojžíš rozdělil vody Rudého moře
 
[ Komentáře: 1 ] [ pokračování >> ]
 
 
Malá troška o magii silových zvířat počtvrté
Autor: Gilbert von Gilsa (přečteno 1200x)
Nu, a jako poslední se nám představuje erbovní zvíře Nebelvíru-Lev.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Draci
Autor: Vasil Kvasil (přečteno 1298x)
Draci, jako jedni z největších a nejnebezpečnějších kouzelných tvorů, se jen velice těžko utajují před zraky mudlů. Ačkoli bylo dlouhověkým bádáním zjištěno, že mudlové zrovna 2x všímaví nejsou, něco tak nápadného a neobvyklého přeci jen zaregistrovali. To také poukazuje na fakt, že se draci často vyskytují v mudlovské mytologii. Nekouzelnická představa draka je však značně nejednotná a zkreslená.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Předpověď ze jmen
Autor: Gilnien Fólear (přečteno 1208x)
Jste zamilovaní hned do několika lidí najednou a nemůžete se rozhodnout, který z nich je ten pravý? Právě pro vás je určena tato věštba!
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
*Muklovia pod kliatbou
Autor: Ellka Willowa (přečteno 1207x)
Neviem, či si to niekto z Vás, čo ste v styku s muklami všimol, ale mne sa zdá, že na nich doľahla nejaká zlá kliatba. Táto kliatba však zasiahla len určitú skupinu ľudí a to sú profesori a učitelia.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Kotlíkománie
Autor: Adam A. Devlin (přečteno 1367x)
Uvažujete, že si pořídíte nový kotlík?! Váš starý se roztekl, vybouchl, zrezivěl, odebral se do věčných kotlíkovišť nebo už zkrátka jen přestal vyhovovat?! Nezoufejte, dnes vám doporučíme několik druhů nejoblíbenějších kotlíků. Na Příčné je sice zatím nezakoupíte, ale možná budete mít štěstí jinde.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Když letět, tak bez křídel!
Autor: Adam A. Devlin (přečteno 1341x)
Už vás nudí okoukané typy košťat na Příčné ulici?! Také se domníváte, že by náš nejmenovaný J.W. mohl doplnit sortiment?! Předkládáme vám několik druhů košťat, nad nimiž zaplesá srdce každého správného magiče. Pořiďte si nové koště! Buďte IN!
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]