Která doba oslav na hradě je pro tebe naprosto nepřípustná? (Pokud je jich víc, označ tu nejkritičtější.)
18:00
15%
18:30
14%
19:00
14%
19:30
14%
20:00
14%
20:30
14%
21:00
15%
Celkem hlasovalo
7487 lidí.

   Dnes má svátek Coleen, zítra Lawi a pozítří Ronald.

Hogwartský svět

Milí věrní i noví čtenáři,
chceme Vás přivítat u prvního čísla našeho supervytuněného časopisu tohoto školního roku. A hned do začátku Vám představíme nový a doufáme, že pro Vás i přehlednější způsob vydávání.
Od tohoto čísla se budeme setkávat pravidelně každý týden, vždy v pondělí. Rozdělili jsme naše vydávání do čtyř témat, aby si každý čtenář našel to pravé právě pro sebe. A jak to bude vypadat?

1. týden v měsíci vyjde časopis s tématem Hogwartský svět. Zde se setkáte s tím, co vás další měsíc čeká a nemine, s reportážemi z různých hradních akcí a slavností, budete se moci seznámit s různými osobnostmi hogwartského hradu, přečtete si další příhody Našich Bradavic a prostor se najde i pro historii Hogwarts.

Umělecké zátiší bude tématem časopisu vždy druhý týden v měsíci a zde si budete moci zasnít spolu s poetickými dušemi našich dopisovatelů. Ať už básně nebo próza, budou se snažit Vám zpříjemnit den či třeba uvést Vás do zemí fantazie.

Ani třetí týden nezůstane bez tématu, jehož název tentokrát bude Svět za zdmi hradu. A co vše si přečtete zde? Různé zprávy z mudlovského světa, pak zde najdete oblíbené rubriky Prešporská zastavení a Kouzelník mezi mudly.

Posledním tématem se stává Osvěžení kouzelnické mysli. Každý čtvrtý týden v měsíci by Vám mělo toto téma přiblížit zajímavosti ze světa kouzel, povědět Vám něco, co jste ještě neslyšeli a může se Vám to třeba někdy hodit k Vašemu kouzelnickému životu.

Kromě toho si v každém čísle najde své místo nějaká hádanka či kvíz, abyste procvičili své mozkové závity.

Nyní se tedy pusťte do čtení, přejeme Vám pěknou zábavu.

Silvia Honorová

Novinky na hradě
Autor: admin (přečteno 1267x)

Každý měsíc se na tomto místě setkáte s nejnovějšími událostmi uvnitř hradu v kostce. Co nás tedy čeká v nejbližších dnech?

 
[ Komentáře: 0 ]   [ pokračování >> ]
 
 
Naše Bradavice 3
Autor: Anne DremRealtas (přečteno 1643x)
Čas plynul a strach z mrazící komnaty se pomalu rozplynul, neboť se z ní navrátil jak náš milovaný pan ředitel, tak spousta dalších, které jsme tolik postrádali. Byli však i tací, které se objevit nepodařilo, byť zůstala naděje, že se nám také jednou vrátí.
Takže tato kapitola je pro Adámka, který jistě stále stojí v mrazící komnatě s charismatickým postojem, jak má ve zvyku.
 
[ Komentáře: 5 ] [ pokračování >> ]
 
 
Počasí
Autor: Elizabeth de Moon (přečteno 1355x)
Jistě jste si všichni všimli, že venku je plno sněhu a v Hogwartském hradu je čím dál tím víc chladněji.
V Příčné ulici se deky prodávají o 106 a ve Velké síni se snaží zahřát i hýbáním ušima. Také mnoho studentů říká:
„Je tady zima jako v Rusku!!“ a mají 100% pravdu. A co na zimu říkají obyvatelé hradu?!
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Předpověď na únor
Autor: Stellar from Rivendell (přečteno 1153x)
Nedávno jsem ve své křišťálové kouli spatřila pana profesora Midara Kilahima v podobě Shreka! Může to znamenat pouze dvě věci: páně profesorovu náklonnost k zelené barvě nebo nebezpečí nadměrného růstu jeho bříška. Proto bych dotyčnému doporučovala, aby si dal pozor na přejídání a na vše, co má spojení se zelenou barvou (včetně nezbedných zmijozelských studentů).
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Najdi rozdíl
Autor: Kniga Sitara (přečteno 1112x)
Chcete si trošku oddychnout? Nyní máte jedinečnou šanci. Předkládáme Vám dva obrázky, které se na první pohled zdají být naprosto totožné. Ale když se podíváte pozorněji, zjistíte rozdíly. Hledejte a do redakce nám posílejte jejich popis. Kdo ví, možná se najde nějaká menší odměna pro správné luštitele.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Spomienky z Bradavic III.
Autor: Letitia te Tiba (přečteno 1090x)
Kapitola druhá - Výuka začína
(alebo 2. kapitola o tlačenici pred učebňami)

Blížil sa september a s ním narastal počet ľudí v priestoroch školy. Stále viac ľudí sa stretávalo vo Veľkej sieni i v iných priestoroch hradu. Hovor silnel a veľká sieň už neostávala prázdna, okrem času, keď si obyvatelia hradu plnili svoje mudlovské povinnosti. Po večeroch, alebo skôr po nociach, niekedy bývala vo VS akási bezuzdná zábava, po ktorej niektorí tzv. starousadlíci ešte teraz vyjadrujú nostalgiu.

 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]