Jak často pobýváš na Hogwarts?
každý den
15%
několikrát denně
15%
téměř neustále
14%
každý týden
13%
každý měsíc
14%
nikdy
14%
Hogwarts...co to je?
14%
Celkem hlasovalo
7504 lidí.

   Dnes má svátek Coleen, zítra Lawi a pozítří Ronald.

Umělecké zátiší

Když se rozhlédnete kolem sebe, uvidíte spoustu věcí. Vím, neříkám Vám žádnou novinku. Ale už jste se někdy zamysleli nad tím, co všechno tu máme jen proto, abychom se z toho mohli radova nebo nad tím rozčilovat, používat to nebo se nad tím zamyslet? Autoři dnešních článků se dívají kolem sebe s otevřenýma očima a svou myslí objímají věci i dění kolem sebe. Ponořte se tedy do snění spolu s nimi a otevřete svá srdce. Třeba se Vám podaří objevit něco nového, a nebo si ujasnit to, co už ve Vás dlouho sídlí.
Chceme Vás příjemně naladit a zprostředkovat alespoň dotek toho, čemu se jak v mudlsvětě tak i ve světě kouzelníků říká umění. A nezapomeňte:

Krásu vnímá člověk lépe srdcem než očima.

Silvia Honorová

Aendruš
Autor: Stellar from Rivendell (přečteno 1290x)
Aaendruš je stručně řečeno houbový skřítek, který žije v jehličnatých lesích. Je to maličká bytůstka, velká asi jako muchomůrka, které je i trochu podobný, zejména tím, že nosí široký červený klobouček. Jeho tělíčko je zavalité jako hříbková nožka, ale ručky a nožky má hubené a dlouhé.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Snová země
Autor: Silvia Honorová (přečteno 1321x)
Jednoho dne, když mi bylo asi 15 let, se mi zdál obzvláště bláznivý sen. Vlastně ani nešlo o nějaký mohutný příběh, ale probudila jsem se z něj veselá a odpočatá. Trošku jsem si připadala jako Alenka v říši divů…možná se na něm podepsalo to, že jsem ji pár dní předtím dočetla. A o čem že vlastně byl?
 
[ Komentáře: 0 ]   [ pokračování >> ]
 
 
Lesní mužíček
Autor: Magica per Voluntas (přečteno 1316x)
Víte, kdo já jsem?
Jsem lesní mužíček a říkají mi Erkling. Pověsti o tom, že se chechtám, mám dlouhý nos a jsem protivný, jsou zcela pravdivé. Historky, které o mě šíří německé ministerstvo kouzel, jsou pouze propaganda, protože malé děti jsou chuťově rozbleptané, neokořeněné, a při grilování spotřebují příliš soli. Moje nejoblíbenější jídlo jsou bifteky z texaských krav a to stejného plemena, které již 60 let úspěšně konzumuje známý americký herec Robert Redford. Tedy já jsem obětí pomluv, německé propagandy. Proto se svěřuji vědeckému fenoménu, který v době mého narození (v době, kdy si účty jednotliví obchodníci tesali do kamene) neexistoval, a to internetu. Pokud chcete popsat mých 24 hodin, bohužel musíme začít zcela objektivně ve smyslu mého životního standardu.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Víla u řeky
Autor: Susy Wernerová (přečteno 1217x)
Troška snění pro Vaši romantickou duši.
 
[ Komentáře: 0 ]   [ pokračování >> ]
 
 
Mrzimor
Autor: Susy Wernerová (přečteno 1332x)
A nyní něco vlasteneckého.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Blázen
Autor: Magica per Voluntas (přečteno 1290x)
Blázen
Spadl odněkud na Zem
Neví, co tu dělá
Jeho mysl záhadně zmizela
 
[ Komentáře: 0 ]   [ pokračování >> ]
 
 
Všechno se nedá změnit
Autor: Magica per Voluntas (přečteno 1076x)
Troška poezie na zamyšlení
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Pohádka o hodném drakovi
Autor: Stellar from Rivendell (přečteno 1249x)
Byl jednou jeden hrad a tomu říkali Bradavice. Bydleli zde samí kouzelníci a tak nebylo divu, že se zde děly neobvyklé věci. Například jako domácího mazlíčka a hradního hlídače zde měli opravdového draka. Pravda, moc toho neuhlídal, byl totiž neobyčejně hodný a dal by se odnést i s hradem, ale všichni ho měli rádi a nosili mu různé pamlsky.
 
[ Komentáře: 0 ]   [ pokračování >> ]