Kolik článků v Trimelovi jsi schopen přečíst za týden?
žádný, neumím totiž číst
15%
méně než 5
14%
5 - 10
14%
11 - 15
14%
16 - 20
14%
víc jak 20
14%
jakékoliv dané množství
15%
Celkem hlasovalo
7132 lidí.

   Dnes má svátek Coleen, zítra Lawi a pozítří Ronald.

Svět za zdmi hradu

Každý kouzelník by se měl zajímat nejen o to, co se děje v kouzelnické společnosti, ale také pečlivě sledovat dění u mudlů.

Co všechno se děje v Mudlově?
Jak se vlastně ti mudlové mají?
V čem je kouzelnická společnost vytuněnější a upgradovanější?
Víme o nich dost?

To jsou otázky, které si položili naši redaktoři, a výsledkem je toto v pořadí již sedmé číslo Žlutého Trimela. Nyní je na Vás, abyste posoudili své znalosti. Pokud máte jiné zkušenosti, budeme rádi, pokud se s námi o ně podělíte, čekáme na Vaše reakce na adrese redakce.Je možné, že se objeví v jednom z dalších čísel našeho ultravytuněného časopisu.

A jako již klasicky Vám nyní již přejeme příjemné počteníčko a spousta příjemných zážitků se Žlutým Trimelem.

Silvia Honorová

Svetlo za oknom
Autor: Letitia te Tiba (přečteno 1322x)
Šla som po ulici, už ani neviem, či to bolo v Prasinkách, alebo niekde na Slovensku. Bola zima, zasnežený celý kraj i cesta, stmievalo sa. Na oblohe vychádzali prvé hviezdy. Na cestu som videla dobre, biely sneh dostatočne zosilňoval chabé svetlo odchádzajúceho dňa.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Muž v kanále
Autor: Radostnice Slněčná (přečteno 1349x)

5. kapitola

Bratislava, alebo lepšie Prešporok, bol ojedinelým miestom na zemi. Bolo to jedno z mála miest, kde nažívali vo vzácnej zhode priateľstve a vzájomnosti ľudia rôznych národností, vierovyznania a rasy... Ešte v dnešných časoch sa v Bratislave zachovali niektoré pamiatky, ktoré nielen dokazujú spolužitie mudlov a čarodejníkov ale dokonca aj také ktoré v mudlovskom svete doteraz slúžia čarodejníckemu obyvateľstvu.

 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Panika na mudlovském ministerstvu!
Autor: Drbomil Šťoural (přečteno 1618x)

Ministerstvo kouzel opět pochybilo! Odbor pro dohled nad kouzelnými tvory nezvládl letošní přemnožení skřítků zašupšáků, kteří zaútočili na mudlovská ministerstva.

 
[ Komentáře: 1 ] [ pokračování >> ]
 
 
Luštěte s Trimelem 3
Autor: Rébus Reptal (přečteno 1314x)
Dnes jsme si pro vás pro změnu připravili osmisměrku. Vyškrtejte všechny uvedené výrazy a vyjde vám řešení. Tajenku posílejte na adresu redakce, čeká Vás malá odměna. Takže s chutí do toho:)
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Zimné olympíjske hry
Autor: Ellka Willowa (přečteno 1125x)
Tak a máme pre Vás zase nejaké novinky zo sveta muklov. Tentokrát sa všetci zaujímajú o niečo také, ako sú Zimné olympíjske hry. Ak nájdete nejakého človeka, ktorého to nezaujíma, tak si môžete byť skoro istý, že je to čarodejník. No často sa stretávam aj s výkrikmi nadšenia vo VS, kde si študenti ktovie ako prepašovali do školy rádio alebo televízor a taktiež sledujú priebeh tejto muklovskej zábavy.
 
[ Komentáře: 3 ] [ pokračování >> ]
 
 
Utrpení mladého mudly
Autor: Mudla (přečteno 1193x)
Žlutý Trimeles získal exklusivně pro Vás, milí čtenáři, originální zápisky jisté mudly, která si nepřála být jmenována. Její rukopis je jasným svědectvím pro nás magiče, že mudloživot vskutku není žádný med. Proto čtěte! Chtějte být informováni!
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]
 
 
Pýcha a předsudek
Autor: Anne DremRealtas (přečteno 1245x)
Tak jsem se jednou o kouzelnickém volnu nechala přesvědčit, abych navštívila mudlovské kino. Už jsem měla s tímto místem čest několikrát a ačkoliv se pořád nemůžu vynadivit nad tím, jak velkou mají mudlové zálibu v pozorování vlastních životů, musím uznat, že to má něco do sebe.
 
[ Komentáře: 0 ] [ pokračování >> ]