Senzační výhra
Téma: Ze sportu Přečteno: 1627x
Autor: Ota Galad Felkerion Zpátky na úvod
   

Ambice letošní mrzimorské koleje se opět zvětšily a to rovnou na ty nejvyšší mety. V sobotu 29. října, kolem 16:30 začal historicky první mistrovský famfrpálový zápas mezi Mrzimorem a Nebelvírem. Mrziborci, kteří vedou ve školním poháru, mají nejspíš zálusk i na famfrpálový pohár.

Začátek zápasu se klonil jasně pro žlutou stranu a mrzimorští si začínali vytvářet menší náskok, který je bohužel příliš upokojil a v neděli ráno se stav vyrovnal. Poté se nebelvírští studenti motivovali takovým způsobem, že stav utkání převážili na svoji stranu a vedli dokonce o 200 bodů.
Mrzimorští se dlouho nemohli probrat z neuvěřitelného obratu. Ale to by nebyl Mrzimor, aby se jen tak nechal porazit. Neuvěřitelným způsobem odpoledne dohnali Nebelvír a to byl zlom v zápase. Nebelvír už nestačil energičnosti Mrzimorčat, která pomalu, ale jistě, začala předhánět soupeře. Ve večerních hodinách Mrzimor dominoval hlavně počtem hráčů a skvělou partou, která se navzájem vřele povzbuzovala, byť byl Nebelvírský tým zákeřný a mnoho členů žlutého týmu se muselo jít vzpamatovávat na Ošetřovnu. Výborný noční výkon završila Andy Krásná chycením zlatonky před jedenáctou hodinou večerní.
Kupodivu byl Nebelvír chvílemi kvalitnějším mužstvem, ale zvítězil pilný Mrzimor. Proč? Protože hrál více týmově, do hry se zapojilo více studentů a asi do toho dali i srdce, které jim nikdy neschází. Zápas nejen skvělý pro oko diváka, ale i kvalitní pro odborníka. Skončil po 30 hodinách hry stavem 1530 ku 1180.

Ota Galad Felkerion: Dovolil bych si poznamenat, že na tento zápas se bude muset dlouho vzpomínat jako na velkou bitvu.

Mrzimor tohle vše zvládl pod dohledem své milované kolejní ředitelky Letitie te Tiba, která je všechny povzbuzovala a dodávala jim jedinečnou energii. Zeptali jsme se jí na pár věcí.

Trimeles : Jak jste se cítila po zápase?
Madam te Tiba : Cítila som tú správnu euforiu, ako sa po vyhratom zápase cítiť má :-)))
Trimeles: Jste spokojena s výkonem svých svěřenců?
Madam te Tiba : Boli úžasní... hlavne sa mi páčilo ako sa starali, aby si každý mohol zahrať, a ako sa každý snažil čím viac sa pričiniť o čím lepší výsledok.
Trimeles: Chtěla by jste něco změnit při zápase?
Madam te Tiba : Neviem, čo...
Trimeles: Chtěla by jste někoho ze svého týmu pochválit?
Madam te Tiba : Všetkých :)
Trimeles: A co se vám nejvíce líbilo?
Madam te Tiba : duch. A to, ako sa všetci snažili. Tiež to "pošťuchovanie" voči súperovi, ktoré k poriadnemu zápasu patrí, si udržalo hranicu priateľstva. Už teraz sa teším na další zápas

Základním pilířem Nebelvíru byl skvěle hrající Peter Sviter, který týmu naordinoval dobrou taktiku, ale naneštěstí pro Nebelvír neměl potřebný počet hráčů. Také jsme se ho optali na předvedenou hru.

Trimeles: Co byste nám řekl k zápasu?
Peter Sviter: Skandální, zápas byl dobrý, výsledek nikolivěk. Technické potíže na naší straně výrazně ovlivnily výsledek, když vše bylo v pořádku měli jsme na vrch, tak bych to zhodnotil.Jo a ještě něco, měli jsme vyhrát :D Ale jinak zajímavý zápas :)
Trimeles: Jaká panovala nálada v koleji po zápase?
Peter Sviter: Smíšená, rozčarování na jedné straně, spokojenost s výkony jednotlivců na druhé, tak jako tak velmi nepěkná, snaha uklidnit a poblahopřát byla, tak už je tam lépe, ale spíše většina po zápase zmizela a do kolejky se ani nekoukla, samosebou, zaznělo něco čím se budeme řídit, příští zápas vyhrajeme :) ale řekl bych, že každý je ve skrytu naštván :)
Trimeles: Co si myslíte, že jste udělaly za chybu?
Peter Sviter: My ? bude to znít arogantně, ale spíše než chyby, bych to viděl na souhru špatných náhod v náš neprospěch. Bude to znít ještě arogantněji, ale kdyby nebyly, bylo by vše jinak a bude to ještě arogantnější tentokráte z mé strany, kdybych nemusel odjet, vypadalo by to taky jinak, řekl bych že líp :) bylo nás tam totiž málo jinak :) to je možná tak jediná chyba, nedostatek hráčů :) jinak spíše ne :) snadněji bych vyčetl chyby vám :))))
Trimeles: Co byste chtěl změnit do dalšího zápasu?
Peter Sviter: Změnit? Sehnat více lidí a nějak vytunit svoje připojení, aby mě takhle hnusně nehaprovalo :) jinak snad nic, možná ještě výsledek mno :D jinak ještě připravím pár taktik a stylů, kterým se bude tým řídit :) přeci jen to bylo docela zmatené :)

 

[ Komentáře: 2 ]

Ota Galad Felkerion

Známkování (jako ve škole) : [Prům. známka : 0]