Panika na mudlovském ministerstvu!
Téma: Kouzelník mezi mudly Přečteno: 1619x
Autor: Drbomil Šťoural Zpátky na úvod
   

Ministerstvo kouzel opět pochybilo! Odbor pro dohled nad kouzelnými tvory nezvládl letošní přemnožení skřítků zašupšáků, kteří zaútočili na mudlovská ministerstva.

I přes to, že skřítkové zašupšáci jsou jedním z nejstarších druhů skřítků vůbec, byla jejich existence potvrzena až koncem 19. století. Jejich výskyt v České republice byl poprvé zaznamenán roku 1968. Od té doby jejich populace u nás rok od roku znatelně stoupá. Tyto drobné tvory je prakticky nemožné zahlédnout, ale jejich přítomnost můžeme tušit téměř v každé domácnosti. Zašupšáci jsou skutečnými mistry chaosu. Jejich zapříčiněním totiž věci- nejlépe ty v danou chvíli nesmírně potřebné, záhadně mizí a objevují se na zcela neočekávaných místech, pokud vůbec. Životním cílem těchto bytostí je způsobem výše popsaným "uklidit" co nejvíce objektů, razíce přitom jemně anarchistické heslo "pořádek je náš nepřítel". Právě proto nejraději útočí na úzkostlivě uklizené a udržované zóny. Nepořádek pro ně není žádnou výzvou, tam už se totiž nic moc "vylepšit" nedá.

Letos se však stav zašupšáků v České republice markantně zvýšil ať již z důvodu zlepšení životních podmínek, pro tyto tvory a s tím související zvětšení přirozeného přírůstku, tak z důvodu velké vlny migrujících skřítků stěhujících se ze severu. Ministerstvo kouzel však tento fakt očividně podcenilo a neučinilo žádné zabezpečující kroky, jak tomu bylo například před dvanácti lety ve Francii. Tamější ministerstvo kouzel odvrátilo hrozící katastrofu dobře promyšleným tahem-v oblasti zabezpečené před mudly zbudovalo několik dokonale uklizených vil, které poskytlo zašupšákům, kteří se zde mohli dostatečně realizovat. Čeští skřítci naneštěstí takovéto vyžití nikde nenalezli, proto se nastalému vývoji situace vůbec nemůžeme divit.

Situace je však velice vážná. Dokonalá organizovanost invaze je zřejmá. Skřítkové zaútočili hromadně, čímž zajistili efektivnost celé akce. Postižena jsou všechna mudlovská ministerstva. Nejnebezpečnější stav můžeme pozorovat na ministerstvu zahraničních věcí-mizí mezinárodní smlouvy o spolupráci i mírové dohody, což by mohlo mít nedozírné následky. Ministerstvo financí pohřešuje rozpočet pro následující rok, ministerstvu dopravy se ztratily veškeré dálniční známky, ministerstvu školství došly křídy, ministerstvu spravedlnosti shází dřevěná kladívka bez nichž není možné komukoliv přiklepnout zasloužený trest a ministerstvo obrany stále marně hledá svoje gripeny.

Vedoucí odboru pro dohled nad kouzelnými tvory, Bořivoj Paleček, upozorňuje že zašupšáci povzbuzeni úspěšností mise se stávají mnohem troufalejšími a zákeřnějšími, zároveň však nabádá k zachování klidu. Situaci prý již mají zcela pod kontrolou a od dořešení posledních komplikací je dělí pouze několik mávnutí hůlkou. Přesnější informace již nebyl ochoten poskytnout, nicméně ke sluchu Žlutého Trimela se donesly zvěsti o plošném lovu na skřítky, kteří jsou následně vyslýcháni a podrobováni vazbě. Jak se k situaci postaví organizace SPOŽÚS? Čeká nás mezinárodní ostuda? Situaci budeme nadále monitorovat.
Pro Žlutého Trimela
 

[ Komentáře: 1 ]

Drbomil Šťoural

Známkování (jako ve škole) : [Prům. známka : 1.25]