Pragocon 2008: O loutnu barda Marigolda
Téma: Akce, srazy Přečteno: 1598x
Autor: Vendesousa Asio Otusová Zpátky na úvod
   
Ten, kdo byl na Pragoconu si jistě všiml, že k programu a pásce na ruku se dostávala i fialová knížka nesoucí název Stíny věží. Někdo si ji možná přečetl, někdo ji zahodil na schodech, někdo ji zahrabal někam do batohu. Ti, co do ní nahlídli, ví, že se jedná o sborník již 11. ročníku soutěže O loutnu barda Marigolda a můžete v ní najít nejlepší povídky, které do soutěže dorazily. Porotci vybírali z 90 povídek od 70 autorů. Ve sborníku najdete pět až sedm nejlepších povídek z každé kategorie (fantasy, sci-fi, pohádka, horor).
A proč se o tom vlastně zmiňuji? Kdybyste v sobotu v šest hodin večer zavítali do třídy, kde probíhal program literárního bloku, zjistili byste, že tři povídky jsou od studentek naší školy. A co víc, slečny dokonce obsadily přední příčky. Bohužel, na vyhlášení se od nás přišly podívat jen ony tři autorky, podporované modrou slečnou Alismou Baily Fisto, které patří velké poděkování. Je to škoda, protože nevíte, že vítězkou soutěže v kategorii open a také absolutní vítězkou se stala právě jedna ze studentek naší školy.
Pokud by vás zajímalo o jaké povídky se jedná, vezměte do ruky onu fialovou knížku Stíny věží, pokud ji ještě máte, a najděte si sci-fi dílko Každý má svůj vlastní život od slečny Queti Sylie z Havraspáru, pak přelistujte do části, kde je fantasy tvorba, kde můžete najít povídku od zelené slečny Cerridwen Lowry Antares, skrývající se pod názvem Obyčejné šílenství, a pak také mojí povídku Lasička a Vrabec.
Tak doufám, že se na mě holky nezlobí, že jim (a sobě) dělám reklamu, ale myslím a snad se mnou budete souhlasit – bonzovat se musí ;))
Někdo možná může říct, že sborník Stíny věží za nic nestojí, toho někoho bych chtěla poprosit, aby se sám zkusil příští rok soutěže zúčastnit :P
 

[ Komentáře: 1 ]

Vendesousa Asio Otusová

Známkování (jako ve škole) : [Prům. známka : 2.67]