Bít či nebít ve famfrpálu
Téma: Ze sportu Přečteno: 1296x
Autor: Adam A. Devlin Zpátky na úvod
   
Máme listopad a to znamená pro fanoušky sportu co?! To znamená, že nám začala famfrpálová sezóna. Pan ředitel si pro nás připravil několik překvapení, ať už pro zdejší módemany a módemanky, nebo praktické duše, které se už od léta shání po kdejakém modernějším vybavení či větší palici. První překvapení nás čeká při vstupu do obchodu "Prvotřídní potřeby pro famfrpál" na Příčné ulici. Záplava doplňků, bez nichž se žádný hráč, který to s famfrpálem myslí vážně, neobejde.

Tím nejdůležitějším, co zde naleznete, je souprava chráničů za akční cenu 2-13-22. Myslíte si, že jsou zbytečně drahé? Že se bez nich obejdete? Taky jsem si to myslel. První dvě minuty. Pak jsem skončil na ošetřovně s mumiózou. Sejmul mě Peter Sviter, díky Svíťo ;) Počítejte s tím, že chrániče jsou naprosto nezbytné, pokud si chcete opravdu zahrát, ne jen zavolat "nazdar světe" a odebrat se na ošetřovnu. Pokud nemáte dost peněz, buď si požádejte o dotaci z kolejní pokladny, nebo poproste o laskavé zapůjčení peněz či přímo chráničů bohatší spolužáky.

Nad dalšími doplňky zajásá každý fanoušek sportovní módy - úplný famfrpálový dres! Svetr v jasných kolejních barvách za 0-15-19, famfrpálové leginy za 0-11-1 (tmavé jsou o svrček dražší) a hábit za 3-16-16. Úhrnem 5-9-7 za hadry, pokud chcete být vytuněný fampič (tj. famfrpálový hráč, apgrejd by Yokoušek). Jestli hrajete hambatí jen s chrániči, nebo v dresu s chrániči nemá na vaši hru absolutně žádný vliv. Důležité jsou jen ty chrániče. Bez nich jste prostě mumie.

Jistě jste zaregistrovali, že hodně záleží i na typu koštěte, na kterém letíte. Forcer je za dva body, Rudý sršeň, Supr Pupr a Quick Snail za bod. Zbytek jsou košťata nejnižší kategorie a nemají pro zápas žádný přínos. Čím více bodů tým nasbírá, tím vyšší je pravděpodobnost - dá se říct - výhry.

Famfrpál jako hra na Hogwarts prodělal také pořádný apgrejd. Stále máme 7 postů, ale teď už mohou hru ovlivnit i odrážeči, střelci a brankář, nejen chytač. Počet hráčů ovlivňuje, který tým bude ovládat camrál a má šanci vstřelit gól. Každý hráč má k dispozici tlačítko, jehož stiskem odehrává svůj part na hřišti. Střelec zvyšuje šanci vstřelit úspěšně gól do protivníkovi obruče vlastní-li daný tým camrál. Brankář snižuje šanci druhého družstva vstřelit gól. Odrážeč vysílá potlouky na náhodného člena druhého družstva a tím snižuje jeho úroveň zdraví. Jediným úkolem chytače je chytit zlatonku a tím ukončit zápas. Stisk některých tlačítek je časově omezen, tj. tlačítko se objevuje vždy jednou za časový interval. Například u chytače je to asi 5 minut.

Nezapomeňte, že pokud se rozhodnete uprostřed hry změnit post, musíte nejprve sedět pět minut na lavičce, než se budete moci opět zapojit do hry. Je proto třeba uvážit, kdy se to vyplatí a kdy ne, abyste týmu nechyběli.

Nejdůležitější je mít odrážeče. Pokud má tým schopné odrážeče, může protivníkův tým odeslat přímo na ošetřovnu. Což se skutečně stalo, když jsme hráli proti Zmijozelu tréninkový zápas. Odrážeči navíc jakoby chrání všechny ostatní hráče, protože když v týmu není odrážeč, nemá smysl nastupovat na post střelce nebo chytače, poněvadž do několika minut dostanou potloukem a jsou nepoužitelní. V pravidlech je ještě psáno, že opakovaným stiskem tlačítka se zvětší příslušný efekt a u některých vlastností se týmy stisky tlačítek "přetlačují". Z čehož vyplývá, že pokud se usadíte na nějaké pozici, jen abyste byli vidět, a přitom blafkáte ve Velké síni, asi nejste pro tým velkým přínosem. Buď se hře věnujte naplno, nebo přenechte místo jiným.

Pokud hráči klesne zdraví na 0, je vyloučen ze hry. To jest chytne "mumiózu" a musí na ošetřovnu nebo si koupit v lékárně na Příčné ulici uzdravovací lektvar - kupovat lektvary lze i v průběhu hry. Čím dražší lektvar, tím více zdraví vám vrátí. Zakoupením ho automaticky vypijete a ve Velké síni se objeví hláška. Pokud půjdete na ošetřovnu, můžete hrát až po pěti minutách, uzdravíte se tím, že budete psát. Vycházelo mi to asi na 20 vzkazů. Nezáleží na tom, co napíšete, já obvykle počítám jezevce ;) Nebo dráždím zraněné hráče protivníka, to je taky moc prima ;) PO 20 příspěvcích máte zdraví jako řípu (tzv. řepoidní)a můžete zas zapadnout na hřiště.

A na závěr poslední dvě vytuněné záležitosti: jednak chat během utkání a jednak možnost zobrazovat transparenty. Pokud chcete soupeře pozlobit, zajděte v době zápasu do Prasinek k Chytrákovi a tam najdete kolonku pro zadání sloganu. Stojí to 2 svrčky a zobrazuje se 3 minuty. V utkání Mrzimor x Nebelvír byl například populární slogan "Rudoši do rezervací".

To by bylo teď k famfrpálu asi všechno, doufám, že jste tu našli aspoň něco zajímavého. Mrzimor je nejlepší :)

Vystavený transparent spáchal Otík - dobrá práce :)

 

[ Komentáře: 2 ]

Adam A. Devlin

Známkování (jako ve škole) : [Prům. známka : 1.33]