Žlutý smutek
Téma: Ze sportu Přečteno: 1358x
Autor: Ota Galad Felkerion Zpátky na úvod
   
A je to tu! Finálový zápas o vítěze famfrpálového poháru mezi kolejemi Mrzimoru a Zmijozelu. Dlouho očekávaná bitva byla, kvůli nesrovnalostem ve výkonnostních stupních zmijozelského družstva v létání na koštěti, odložena na sobotu 26. listopadu. Camrál, potlouky a zlatonka byly vypuštěny okolo půl páté odpoledne.

Zelení byli na zápas lépe připraveni jak výzbrojí, tak počtem hráčů. Jejich záměry a plány jim vycházely celkem dobře a proto se celé odpoledne drželi senzačního výsledku.
Zato žlutým chybělo pár opor, ale na výsledku se to neodrazilo. Odpoledne si proti početní převaze vedli statečně a večer dokonce díky nadšení a početní převaze vítězili o 250 bodů, což jim zajistilo klidný spánek.

Když už obě strany neměly síly na další noční boj, domluvily se na noční pauze do osmi hodin ráno, ale ta byla omylem porušena. Pan ředitel to ale, nejspíše po právu, leč pro zoufalství žlutých, smetl ze stolu a bylo po zápase. Prostě se tak stalo a nic už se s tím nenadělá. Tímhle incidentem byl poznamenaný zbytek zápasu a nejen to. Hádky, protesty a smutné výkřiky byly slyšet v každém rohu hradu. Pan ředitel byl nucen dokonce uzavřít Velkou síň, aby protesty utichly a koleje se později v poklidu mohly smířit.

Zmijozelští svojí hbitostí dohnali skóre na rozdíl pouhých 70 bodů. Jak se to stalo? Žlutí katastrofálně zameškali začátek zápasu po pauze a nechali si nastřílet mnoho branek, které rozhodly. Konec pro Mrzimor bylo chycení zlatonky v době, kdy neměl dostatečný náskok. Zmijozel si své vítězství zaslouží za svoji pracovitost, lepší spolupráci a obětavost.
 

[ Komentáře: 0 ]

Ota Galad Felkerion

Známkování (jako ve škole) : [Prům. známka : 1.50]