Ostrobřink
Téma: Reklamní koutek Přečteno: 1257x
Autor: Adam A. Devlin Zpátky na úvod
   
Už na první pohled exotický název trochu připomíná obrozenecký „klapkobřinkostroj“ neboli klavír. S tímto má ostrobřink společné dvě věci. Břinká - a je to vlastně stroj, ačkoli přesnější by bylo: magické zařízení.

Už v dávnověku byli silně nepopulární kouzelní tvorové zvaní Kouzloplaši. Jednalo se o velikánské ptáky, dravce, kteří se živili „kouzly“. Byli postrachem každé kouzelnické domácnosti, neboť systematicky likvidovali cokoli, co bylo vytvořené pomocí kouzel. Jinými slovy - zdlábli všechno, na co přišli. Kouzla pro ně měla neodolatelnou přitažlivost, dokázali za nimi letět obrovské vzdálenosti.

Ovšem každému se nelíbí, když jsou jeho výtvory jednoduše spásány, a proto kouzelnická veřejnost uvítala vynález doktora Ušoplacha „Účinné pastičky do každé spodničky, kouzloplaši vás nevyplaší!“ Jednalo se o zařízení, které jste políčili na svém pozemku. Jednoduchým „Magus Magnus“ jste ho odjistili a ono začalo vysílat do okolí magické vlny širokého rozsahu. Pro Kouzloplachy to bylo něco jako neodolatelná pozvánka. Jakmile se dostali do dosahu pastičky, zaktivovalo se lapací kouzlo, přitáhlo škůdce k zařízení, zalepilo mu zobák a odsálo veškerou magickou sílu. Dá se říct, že vlastně změnilo podstatu zvířátka a postupem času se z těchto „odkouzlených“ Kouzloplachů vyvinuly populární ptáčci Zlatonky.

Vy si toto zařízení už nebudete pamatovat, protože Kouzloplaši byli prakticky vyhubeni. Zlidověle se ovšem nazývalo Ostrobřink, protože při polapení škůdce začalo vydávat uchu nelahodící vysoké tóny. Jinak řečeno: dělalo děsný kravál.

Bohužel - na Příčné ulici jej nezakoupíte. Se stížnostmi se obracejte na našeho vrchního vlkodlaka ;)

Použito do soutěže "Ostrobřink".

 

[ Komentáře: 0 ]

Adam A. Devlin

Známkování (jako ve škole) : [Prům. známka : 3.00]