Yettiho Noha
Téma: Reklamní koutek Přečteno: 1487x
Autor: Vilém Cestovatel Zpátky na úvod
   
Nevíte, kam na prázdniny? Chcete si užít spoustu zábavy v příjemném horském prostředí? Potom pozorně čtěte nejnovější nabídku Cestovní kanceláře Letax a.s.!

Pokud se vydáte Krkonošskými údolími podél toku strouhy Žbluňk, která se brzy vlévá do horské říčky Šplouch, rozprostře se před vámi malebné městečko Yettiho Noha. (Vy samozřejmě takto dlouhou cestu absolvovat nemusíte, jelikož Vás přímo na místo dopraví naše - vaše cestovní kancelář!) Toto městečko je vyhledávaným turistickým centrem kouzelníků z celého světa. Proto neváhejte a račte se ubytovat!
Největší pohodlí vám poskytne hotel Prkenná Ohrada. Pokud si zvyknete na těch pár myší, které občas proběhnou Vám přímo pod nohama, budete nadmíru spokojeni! Každou sobotu se v hlavním sále pořádají společenské plesy, kde se snadno můžete seznámit s novými lidmi. Jídlo je zde skvělé! Vřele doporučuji ochutnat specialitu místní šéfkuchařky Gertrůdy Okořeněné, kterou je Polévka z Krakonošovy sojky či vývar z švábů v neobvyklé kombinaci s praženými bambusovými výhonky. Grandiózní chuť!
Pokud jste se již pohodlně zabydleli v hotelu, dovolte mi, abych Vás pozvala na procházku městečkem. Centrum veškerého dění naleznete v „Sněžné ulici“. Je to největší z ulic městečka, která vede přímo k Náměstí Erasma Irridaea, pojmenovaném po jednom z minulých ředitelů Bradavické školy čar a kouzel, kde byste neměli minout hospůdku U Bezedného džbánu. Mají zde sice nekřesťansky draho, ale místní chmelová pochoutka má vskutku ten pravý říz. Nenechte se zaskočit ponurostí tohoto podniku a pokud máte váček s galeony plný, směle usedněte za bar. S největší pravděpodobností se zde dozvíte nejnovější drby a šplechty nejen z kouzelnického, ale i mudlovského světa. Rozhodně nemohu doporučit konkurenční hospodu Tří šotků, kde jsou pokrmy nejen studené, ale v četných případech se dokonce ještě (anebo také už) hýbou. Pokud o dva bloky za Bezedným džbánem zahnete doprava a projdete kolem Půjčovny košťat III. třídy, dojdete k místu, kde si na své přijdou všechny mlsné jazýčky. Cukrárna U Bolavého zubu Vám poskytne příjemné posezení nad šálkem horké kávy nebo máslového ležáku, který obzvláště v zimních měsících skvěle zahřeje. Můžete si zde vybrat z širokého sortimentu zákusků, sladkostí a laskominek, jejichž výběr a následná konzumace spolehlivě zvedne náladu (Popřípadě zvedne Vás-viz šumivé bzučivky).

Nyní ale zpět na Sněžnou ulici. Po chutném občerstvení se vydejme na obchůzku po místních obchodech. Sněžná ulice, místními usedlíky zvaná také Tržní ulice nebo pouze Trh, je přímo napěchovaná nejrůznějšími prodejnami a krámečky, z jejichž nabídky si jistě vybere každý. Jelikož zdejší ekonomika prosperuje především z cestovního ruchu, naleznete vysloveně za každým koštětem obchůdek se suvenýry, kde Vám jistě budou nabízet předměty typu yettiho chlup, yettiho zub, yettiho nehet a tak podobně. Rozhodně nevěřte povídačkám o tom, že jsou pravé. Yetti se vyskytuje téměř výhradně v Asii, především v Tibetu a v České Republice byl naposledy spatřen roku 1652, kdy v Krušných horách strhl obrovskou lavinu na skupinu mudlů. Takže i za předpokladu, že by se našel nějaký pošetilý kouzelník, který by se odvážil přiblížit se ke Sněžnému muži tak blízko, aby mu mohl vytrhnout chlup, nebo snad dokonce zub, beztak by neměl k dokázání tohoto hrdinského činu příležitost již 353 let. Pokud si ale chcete z tohoto kouzelného místa, kterým Yettiho Noha bez pochyby je, přivést vzpomínku, klidně si kupte nějakou rádoby část yettiho těla. Prodává se za pakatel. Minete-li suvenýry, jistě Vaši pozornost upoutá nepřeberné množství pestrých výloh a poutačů, které lákají na speciality obchodu. Můžete zde najít Zahradnictví Naděždy Skočdopolové a její vynikající postřik, který spolehlivě zničí úponici jedovatou, Pekárnu U Švába v housce, kde nejnepravděpodobnější věcí je, že toho švába v jejich chutném pečivu skutečně najdete, nebo například Obuv, jejíž vývěsní tabule hrdě hlásá:

Sedmimílové boty-ZDE V PRODEJI!
Boty z dračí kůže
SLEVY 25%

Smíšené zboží naleznete v Magicmarketu GALEON plus. Kvalita zboží odpovídá ceně, která je v této velkoprodejně více než příznivá. Kadeřnický salon Zikmunda Plešatého doporučuji obejít obloukem všem, kteří netouží mít na hlavě růžovofialové šílenství, nebo jinou zvrácenost dozdobenou tyrkysovými růžičkami.
Nesmíme však zapomínat na nejdůležitější věc, která na toto místo láká ročně tisíce kouzelníků. Tou není ani yettiho zub, ani yettiho nehet, ale nebývalé sportovní vyžití. Vzhledem ke skvělému vysokohorskému umístění městečka, které je zcela skryto před zraky mudlů, je možné zde provozovat veškeré kouzelnické sporty a hry. V létě se mimořádné oblibě těší především turnaje ve famfrpálu a každoročně pořádaný šampionát v jízdě na okřídlených koních. Nesmíme zapomínat na vodní sporty, které jsou zde díky potoku Šplouch a rybníku Kvak na denním pořádku. Vděčnými účastníky tohoto hemžení jsou zejména děti. Naše cestovní kancelář se ale o tuto lokalitu zajímá především proto, že v zimním období je možné zde provozovat sport pro kouzelníky zcela neobvyklý. Yettiho noha je první celokouzelnické město na světě, které kouzelníkům poskytuje možnost lyžování!!!! Na kopci, který se jmenuje Yettiho Bota, je zbudován křesílkový vlek, který vás pohodlně vytáhne až na vrchol kopce, odkud se můžete pustit dolů s dřevěnými prkýnky přivázanými k nohám, které mudlové nazývají lyže. Ty je možné si zapůjčit nebo koupit v Lyžařských potřebách Jouzy Mazouna na jehož dveřích stojí psáno:

OTEVŘENO NEBO ZAVŘENO MÁME DENNĚ!

Docela dobře se Vám může stát, že přijdete v den, kdy mají zrovna zavřeno, ale nevzdávejte to! Sjet si Yettiho Botu na těch legračních dřívkách je neopakovatelný zážitek! Dříve než však vyrazíte dávat v šanc vaše končetiny, které se při tomto sportu velice lehko lámou, zaregistrujte se nejprve raději ve Spolku Svátečních Sjezdařů na Městském úřadě U Yettiho, který se nachází v Kosé ulici. Za tuto registraci zaplatíte 5 galeonů, zato si pak ale můžete být jisti, že v případě úrazu budete neprodleně přemístěni do místního zdravotnického zařízení Nemocnice Host Pitl, kde Vám bude poskytnuta královská péče. Pokud Vás již omrzí řítit se z kopce ve smrtící rychlosti a zastavit se až o strom, který se Vám připlete do cesty, potom doporučuji přihlásit se do lyžařské školy, kde Vám sympatická lektorka objasní základy lyžování. V posledních letech si mudlové vymysleli nejnovější obdobu lyžování, která tkví v tom, že místo jednoho prkénka na každé noze máte pouze jedno prkénko na obou nohách. Mudlové ho nazývají „snowboarding“. Tento styl však ještě není prověřen a schválen městským úřadem. Pokud projde testy, bude s největší pravděpodobností možné tento novodobý sport provozovat na Yettiho Botě již příští rok.
Pro kouzelníky, kteří zrovna neholdují adrenalinovým sportům, mohou Lyžařské potřeby Jouzy Mazouna poskytnout jiný typ lyží, které se využívají na rovinatých terénech, takzvané běžky. Díky nim se můžete vydat obdivovat přírodní krásy,nacházející se v okolí. (Pro slabší povahy však přeci jen doporučuji zůstat při této aktivitě u osvědčených sedmimílových bot, které se nezlomí a určitě Vás z nich nebudou bolet nohy.) Rozhodně byste ale neměli zapomínat mapu a svou kouzelnickou hůlku na nočním stolku, neboť v okolních lesích, zvláště pak v Temném Hvozdu, který se táhne od Yettiho Nohy na sever až k Horní Vrtulici, není nesnadné se ztratit a jelikož je místní fauna velmi rozmanitá(od karkulinek až po vlkodlaky), není radno nocovat bez střechy nad hlavou. Pokud se přeci jen dostanete do takovéto prekérní situace, kdy nebudete absolutně tušit, kterým směrem se Yettiho Noha nachází, snažte se alespoň nalézt jakoukoliv horskou chalupu, kterých v okolí není málo. Bez ostychu zaklepejte a požádejte o nocleh. Místní lidé jsou velmi přívětiví a k turistům, kteří je v podstatě živí, velmi vstřícní. Paní domu Vám s největší pravděpodobností uvaří horkou polévku a pan otec začne vypravovat o tom, jak jsou zdejší zimy kruté, úroda špatná a léto krátké. V jádru je to však většinou veselá kopa a jakmile dojde na vtipy, které začínají větou: „Jde takhle yetti lesem...“,které jsou v tomto kraji velmi oblíbené, můžete si být jistí, že zábavy bude dost. Ráno Vás v horším případě pan domácí vybaví tak přesným popisem cesty, že pokud jej nezapomenete, nemáte prakticky šanci minout cíl, v lepším případě zapřáhne saně a doveze Vás až k Prkenné Ohradě.
Jakmile Vás již klouzání se na prkýnkách přestane bavit, nebo Vám zdravotní stav nedovolí v nich pokračovat, nezoufejte! Vydáte li se po Sněžné ulici a zahnete li první odbočkou vlevo, dorazíte asi po padesáti metrech k oprýskané budově. Nad jejími dveřmi bude hnědým písmem psáno:

Klub tchoříků a kouzelnických šachů

Toto je místo rozptýlení a skvělé zábavy, které je radno navštívit za každých okolností!!! Preferujete-li však pasivnější odpočinek, navštivte některou z mnoha kaváren, které se nacházejí snad v každé ulici. Mezi nejznámější patří francouzská Kavárna Le Paix, kde Vám poklidné popíjení kávičky zpříjemní melodické francouzské šansony nejčastěji od populární skupiny Sorciers Noirs.
Do tohoto příjemného městečka však nemusíte jezdit pouze za sportem a odpočinkem, ale také za kulturou. Na náměstí můžete například nalézt gotický kostel z poloviny 14. století, který byl vystavěn učeným kouzelníkem Hektorem Božským. Ten považoval za skandální, že v Yettiho Noze žijí samí pohané, i přesto, že se křesťanství již dávno rozšířilo i mezi čaroděje. Proto nechal zbudovat tento svatostánek, kde pořádal mše a obrátil většinu místních usedlíků na víru. Další památku, kterou byste rozhodně neměli nechat bez povšimnutí, je pomník který měl být původně ve tvaru trpaslíka, konkrétně Barimila Udatného, ale jelikož umělečtí kritici protestovali a tvrdili, že by tato socha příliš narušila ráz krajiny, má nakonec pomník tvar obelisku,tyčícího se na úpatí Yettiho Boty. V Jižní Části města již odedávna žijí trpaslíci, Ti se v roce 1574 pod vedením právě Barimila vzbouřili proti diskriminaci a útlaku ze Severní Části města. Požadovali zvýšení mezd a možnost získat práci také právě v Severní Části, kde do té doby nepracoval ani jeden trpaslík. Jejich povstání však bylo kouzelníky tvrdě a krvavě potlačeno. Z této události také vzešlo známé přísloví. Když někomu něco důležitého nevyjde, říká se, že: „Dopadl jako trpaslíci u Yettiho Nohy“. Avšak po roce 1854, kdy byl ministerstvem kouzel vydán dekret číslo 62 §18/1854 o vzájemném soužití kouzelníků a kouzelných tvorů se situace pro trpaslíky výrazně zlepšila. Toho roku byl též vztyčen pomník na památku té krvavé události. Ačkoli se již trpaslíci mohou svobodně pohybovat po celé Yettiho Noze, stále spíše preferují svou Jižní Část, kde mají své malé trpasličí domky a kde žijí již celé generace.

Věřím, že je Vám již naprosto jasné, proč je Yettiho Noha tolik oblíbeným místem a doufám, že se tam setkám právě s Vámi! Pokud se rozhodnete vydat se s naší cestovní agenturou do Yettiho Nohy, kontaktujte prosím co nejdříve paní Hyldegardu Čolkovou, vedoucí pobočky pro vnitrostátní zájezdy, která Vám ochotně vysvětlí všechny podrobnosti.

Termín: 1.turnus: 13.leden - 25. leden
2.turnus: 26. leden - 7. únor
3.turnus: 8.únor – 20.únor
Cena zájezdu: 12 galeonů/kouzelník, 2 kouzelníci + 1 dítě do 12ti let zdarma!!!!
V ceně zájezdu je zahrnuto: doprava
11 nocí v Prkenné Ohradě
strava (plná penze)
využívání křesýlkového vleku
Cestovní kancelář není zodpovědná za žádné úrazy!!!

Cestovní kancelář je také schopna zařídit pouze dopravu do Yettiho Nohy tam i zpět, bez ubytování a dalších výhod.
Cena dopravy: 1 galeon/kouzelník


Použito v soutěži Kancelář letax.
 

[ Komentáře: 0 ]

Vilém Cestovatel

Známkování (jako ve škole) : [Prům. známka : 2.00]